Zdjęcia produktu


Człowiek istota społeczna. wydanie nowe - elliot aronson, joshua aronson (mobi) (Wydawnictwo Naukowe PWN)

(2020 / 332 / Dom Wydawniczy Pwn / Grażyna Bastek / 9788301214258)
E-booki Wydawnictwo Naukowe PWN
Dostepność na dzień 30.05.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

53,19 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 53,19 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Człowiek istota społeczna. wydanie nowe - elliot aronson,...

Pierwsze wydanie książki Elliota Aronsona powstało w 1970 roku. Od tamtej pory stale aktualizowany podręcznik Człowiek istota społeczna jest jedną z najważniejszych publikacji wprowadzających w obszar psychologii społecznej.

Elliot Aronson i Joshua Aronson prowadzą czytelnika poprzez najważniejsze zagadnienia psychologii społecznej. Definiują tę dyscyplinę jako naukowe badanie wpływu rzeczywistej, wyobrażonej albo założonej obecności innych na nasze myśli, emocje, przekonania i zachowania – oraz tego, w jaki sposób my wywieramy wpływ na innych.

Przybliżają zagadnienia poznania społecznego, uzasadniania własnego postępowania, konformizmu, wpływu mediów, a także zjawiska zachodzące w relacjach międzyludzkich: agresję, uprzedzenia, sympatię i miłość.

Przedstawiają klasyczne eksperymenty i najważniejsze odkrycia. Podręcznik wieńczy rozdział Psychologia społeczna jako nauka, w którym autorzy pokazują, w jaki sposób pytania o społeczne funkcjonowanie człowieka można przełożyć na język nauki i jak szukać na nie wiarygodnych odpowiedzi.

Czym różni się to wydanie od poprzednich? Joshua i ja od nowa przejrzeliśmy każdy rozdział, usuwając część badań i teorii, które były na topie parę lat wstecz, lecz nie wytrzymały próby czasu i replikacji.

Przeorganizowaliśmy i wygładziliśmy każdy rozdział, żeby po włączeniu nowego materiału jego narracja była klarowna. Stare badania zastąpiliśmy nowymi, które pozwalają nam rozumieć bieżące wydarzenia – na przykład to, jaki prawidłowy i niekorzystny wpływ na procesy decyzyjne wywiera internet, jak pojawienie się baniek informacyjnych i samopotwierdzających źródeł medialnych kształtuje spolaryzowane poglądy i zachowania naszych społeczeństw, jak wygląda emocjonalna ciemna strona nieprzerwanych porównań społecznych realnych dzięki Facebookowi i jak powstają grupy terrorystyczne typu ISIS.

Jestem głęboko przekonany, że uaktualnianie książki nie oznacza zapotrzebowania usuwania ikonicznych historii o błędach naszego rządu w Wietnamie i Iraku czy danych o tragediach w Jonestown, Columbine i Heaven’s Gate.

Daty tych wydarzeń są odległe, lecz społeczno-psychologiczne lekcje, które z nich płyną, nie posiadają terminu ważności. Chcę, aby studenci zrozumieli, iż to, co wydarzyło się wtedy, ma solidne odniesienie do tego, co dzieje się dzisiaj.

Z tekstu

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Wydawnictwo Naukowe PWN
 • ISBN

  9788301214258
 • Autor

  Grażyna bastek
 • Wydawnictwo

  Dom wydawniczy pwn
 • Ilość stron

  332
 • Rok wydania

  2020
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Rozmowy obrazów. Tom 2 (sklep TaniaKsiazka.pl)
  53,19 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu
 • Człowiek istota społeczna. Wydanie nowe (sklep TaniaKsiazka.pl)
  75,05 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 2 promocyjnych ofert w cenach od 53,19 zł do 75,05 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Człowiek istota społeczna. wydanie nowe - elliot aronson, joshua aronson (mobi). Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki