Zarzadzanie bez hierarchii i wspólna odpowiedzialnosc - mrzonka czy nowa realnosc$245 10 lat temu Andrzej Jeznach, polski biznesmen, postawil na prawidłowe zycie i zmienil zasady zarzadzania. Odszedl od nadzoru i hierarchii i juz po kilku latach jego firma pracowala wlasciwie sama.
Kiedy sie zdecydowal przekazac losy marki w rece mlodszego pokolenia, jego celem bylo stworzenie organizacji, w której wszyscy beda w stanie pracowac bez przelozonych. Udalo sie, jednak w praktyce wyszlo, ze jesli system ma dzialac, pracownicy wciaz potrzebuja szefa.
Dlaczego$246 Ksiazka wyjasnia ten paradoks: po co samozarzadzajacej sie firmie szef$247 Szef, którego szukamy. Rzecz o odpowiedzialnosci to ksiazka, która bezstronnie i analitycznie opisuje new work, nowe praktyki zarzadzania, znane tez jako turkusowe.
Kiedy o samozarzadzaniu pisza praktycy, robia to najczęściej ci, którzy wciaz aktywnie prowadza marki, szczerze ciesza sie swymi sukcesami. Zaimplementowanie "turkusu" w kazdej firmie moze przyniesc zupelnie niespodziane skutki uboczne.
W najgorszym wypadku, co udowadnia ta ksiazka, moze nawet zagrozic stabilnosci biznesu. Autor, który w poprzednich ksiazkach przedstawil swoje motywy i droge do zmian wprowadzanych w firmie, po ostatecznym podaniu jej sterów mlodszemu pokoleniu zamyka ta pozycja cykl Szef, który...
Podsumowuje doswiadczenia, przyglada sie krytycznie wlasnym decyzjom, sukcesom i bledom, a także ukazuje solidny plan na stworzenie organizacji, która funkcjonuje i rozwija sie nie tylko wtedy, gdy szef jest w poblizu.
Czyni to w zywej, fascynujacej formie, opierajac sie na praktycznych przykladach z calego swiata, ale takze siegajac po mocna wiedze naukowa. Turkusowa samoorganizacja pracy, choc dla coraz wiekszej liczby liderów stanowi metode fascynujaca i obiecujaca, potrafila niejednemu juz przysporzyc problemów.
Nie jest to metoda ani latwa, ani tez dajaca sie zastosowac bez glebokiego przygotowania. Idea marki zyczliwej ludziom i planecie, zespolu pracujacego bez nadzorców, budowanego na fundamencie zaufania i odpowiedzialnosci, jest bez watpienia pociagajaca.
I jest tez mozliwa, co nie oznacza, ze zrealizuje sie sama ani ze raz wdrozona, nie musi byc pielegnowana. Turkus to nie stan,cykl. Kolejna ksiazke Andrzeja Jeznacha goraco polecam tym wszystkim, których pociagaja i intryguja nadchodzace zmiany w obszarze nowych paradygmatów organizacji pracy.
prof. Andrzej Jacek Blikle, autor Doktryny jakosci Odwazna, szczera i przenikliwa analiza idei i praktyki turkusowego zarzadzania i samozarzadzajacych sie organizacji. Pozbawia ciezaru zludzen, otwierajac dzieki temu nowe, realistyczne perspektywy dla jakze pilnych wysilków humanizowania ludzkiej pracy i biznesu.
niezbędna lektura dla innowacyjnych przywódców. Wojciech Eichelberger, psycholog, trener i doradca biznesu W dzisiejszej rzeczywistosci jakosc zarzadzania i osoba lidera nabraly szczególnego znaczenia. Zespól tworza ludzie, lecz to wlasnie szef ma najwiekszy wplyw na to, czy zespól jest czyms wiecej niz tylko suma osób, które go tworza.
Jako pelniacy funkcje szefa wyciagnalem z ksiazki Andrzeja dużo wniosków dla siebie, które bede wprowadzac w zycie juz od jutra. Sporo rozwazan na temat leadership niekoniecznie znajduje potwierdzenie w rzeczywistosci.
Prawdziwy lider, dzialajac w terazniejszosci, udoskonalona wersje przyszlosci. Polecam ksiazke Andrzeja tym, którzy chca byc takimi szefami. Marek Kaminski, podróznik, filozof, przedsiebiorca, ekspert w sprawac
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Szef, którego szukamy. rzecz o odpowiedzialności. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.