Zdjęcia produktu


Sensotwórczość. Jak zarządzać pracownikami wiedzy we współczesnych organizacjach, AZ#DE92B2D6EB/DL-ebwm/epub (MT Biznes)

(biznes i ekonomia, nauka, technika, informatyka / 2022 / MT Biznes / Joanna Heidtman, Piotr Piasecki / 9788382310498)
E-booki MT Biznes
Dostepność na dzień 30.05.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

44,91 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 44,91 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Sensotwórczość. Jak zarządzać pracownikami wiedzy we...

świeże podejście do zarządzania, budowania zespołów i wytwarzania wartości przez marki. Jednym z charakterystycznych komponentów nowego świata, opartego na informacji, wiedzy i kapitale niematerialnym, jest nowy typ pracownika.

Pracownicy wiedzy (ang. Knowledge workers) właściwie dominują dziś we wszystkich branżach. Na takie osoby nie działają klasyczne systemy motywacyjne, nie chcą być zasobem, kosztem czy trybem w maszynie.

Chcą się uczyć i stale rozwijać, ale nie tylko w ramach wyróznionych formalnie procesów edukacyjnych. Dla pracowników wiedzy uświadomienie sobie sensu własnej pracy i podejmowanych wysiłków jest warunkiem potrzebnym do zaangażowania się.

Powstaje pytanie: czy Ty, Twoja firma albo jej menedżerowie jesteście gotowi zarządzać takim intelektualnym kapitałem? Bo jeśli zastosujecie stare metody wobec nowego typu pracownika, to się nie uda. Pracownicy wiedzy odejdą gdzie indziej.

Bez wahania. Dlatego doktorzy biznesu: Joanna Heidtman i Piotr Piasecki świadomi tego nowego paradygmatu napisali Sensotwórczość – publikację całkowitą mocnych narzędzi zezwalających produktywnie przewodzić pracownikom wiedzy we współczesnych firmach, a także sprawnie nawigować po zmiennej rzeczywistości biznesowej.

Książka oparta jest na przypadkach konsultingowych oraz zbudowana wokół warsztatów prowadzonych poprzez autorów dla kadry menedżerskiej w wielu polskich firmach. Liderzy znajdą więc w niej swoje rzeczywiste dylematy i wyzwania, na które autorzy dają krótkie i skondensowane podpowiedzi, przedstawiają sprawdzone techniki i potężne wskazówki.

Duet Heidtman & Piasecki wziął pod lupę siedem kluczowym obszarów, które we współczesnych organizacjach stanowią fundament sukcesu, ale są także źródłem największych wyzwań. Autorzy zajmują się jednocześnie kapitałem ludzkim (zróżnicowane zespoły, przywództwo wytwarzające wartość), organizacyjnym (innowacyjność, uczenie się, metody wspierające współdziałanie, otoczenie sprzyjające tworzeniu wartości), jak i kapitałem relacyjnym (sieci społeczne).

A z reguły pokazują solidne metody (m.in. Team Mirror, ILead, Przywództwo 7 planet) używane do motywowania, przeprowadzania przez zmiany czy do rozwoju współczesnych zespołów. *** Czytelniku, który wziąłeś tę książkę do ręki i czytasz te słowa, wiedz, że masz przed sobą idealne kompendium wiedzy, a zarazem narzędzie diagnozy i samodoskonalenia, wyprodukowane po to, aby pomóc Ci lepiej odnajdywać się w błyskawicznie zmieniającym się świecie biznesu, rynku, organizacji i zarządzania.

To pierwsza polska książka, która kompetentnie i wyczerpująco opisuje znaczącą zmianę w pojmowaniu zjawisk mikro- i makroekonomicznych (zmianę paradygmatu) i przejawianie się tej zmiany w nastawieniu i motywacjach najmłodszych generacji pracowników.

Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, coach, trener, doradca biznesu, współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) Sensotwórczość to książka pełna wdzięczności i pragnienia harmonii, nakłaniająca do głębszego poszukiwania sensu w pracy i otoczeniu, w którym się żyje.

Podpowiada, w jaki sposób nasza życiowa energia może być w pełni wykorzystana i stać się bodźcem do pozytywnych zmian. Sam niejednokrotnie zadaję sobie pytania: Kim jestem? Po co żyję? I jaką wartość mogę wnieść do świata.

Odpowiedzi na nie sprawiają, iż staję się wrażliwszy na otoczenie. Marek Kamiński, polski polarnik, podróżnik, przedsiębiorca Od kilkunastu lat obserwujemy na całym świecie powolną, ale utrwalającą się zmianę roli, jaką praca odgrywa w naszym życiu.

Coraz więcej ludzi upatruje w niej nie tylko sposobu na zapewnienie sobie stosownych środków finansowych,na ogół celu, dla którego warto żyć. Dotyczy to w szczególności pokolenia urodzonego po roku 1990, a już obecnego na rynku pracy.

producenta, które nie zrozumieją tego na czas, niech nie liczą na zaangażowanie swych pracowników, a może wręcz na chętnych do pracy. Prof. Andrzej Blikle,profesor matematyki, pracownik Polskiej Akademii Nauk i członek Academia Europaea, w latach 1990–2010 kierował firmą A.

Blikle

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  MT Biznes
 • ISBN

  9788382310498
 • Autor

  Joanna heidtman, piotr piasecki
 • Wydawnictwo

  Mt biznes
 • Rok wydania

  2022
 • Tematyka

  Biznes i ekonomia, nauka, technika, informatyka
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Sensotwórczość. Jak zarządzać pracownikami wiedzy we współczesnych organizacjach (sklep TaniaKsiazka.pl)
  44,91 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 44,91 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Sensotwórczość. Jak zarządzać pracownikami wiedzy we współczesnych organizacjach, AZ#DE92B2D6EB/DL-ebwm/epub. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki