Zdjęcia produktu


Cyberbroń i wyścig zbrojeń. mówią mi, że tak kończy się świat (MT Biznes)

(2022 / MT Biznes / Perlroth Nicole / 9788382311747)
E-booki MT Biznes
Dostepność na dzień 25.07.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

71,91 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 71,91 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Cyberbroń i wyścig zbrojeń. mówią mi, że tak kończy...

To najlepsza książka biznesowa roku 2021 według Financial Times & McKinsey. To thriller i zarazem przewodnik po zakamarkach cyberprzestrzeni. Pokazuje bogatą galerię szpiegów, hakerów, handlarzy bronią, naukowców, polityków i ludzi biznesu.

pokazuje kulisy działania NSA, GRU czy Mosadu. Mnóstwo miejsca zajmuje w książce cyberbezpieczeństwo w odniesieniu do biznesu i ogromnych strat ponoszonych przez firmy, zwłaszcza banki, na skutek cyberataków.

Zagrożenia, które jeszcze dziesięć lat temu wydawały się jedynie hipotetyczne, dzisiaj stały się jak najmocniej realne. Aktualnie terrorysta z łatwością może zakłócić działanie oprogramowania wykorzystywanego w Boeingach.

To o mnóstwo prostsze aniżeli porwanie samolotu i zderzenie go z drapaczem chmur. Rosja udowodniła, iż jest w stanie wyłączyć prąd wewnątrz zimy. Przekonaliśmy się, iż Korea Północna potrafi na odległość siać chaos w amerykańskich szpitalach.

Cyberprzestępcy wykorzystali fakt, iż pandemia zatrzymała miliony ludzi w domu przy komputerach, żeby włamać się do niezliczonej liczby amerykańskich firm z listy Fortune 500. Ataki wydają się nie posiadać końca.

Reporterka „New York Timesa”, Nicole Perlroth, opierając się na wieloletnich relacjach i setkach wywiadów, pozwala zajrzeć poprzez dziurkę od klucza do tajemnego, wręcz niewidzialnego świata przemysłu cyberbroni, dzięki temu każdy z nas, żyjący w centrum cyfrowego tsunami, będzie miał szanse wziąć głos, zanim będzie za późno.

Jej książka jest owocem siedmiu lat dziennikarskiego śledztwa i stanowi poważny sygnał ostrzegawczy, iż nasze być albo nie być może zależeć od zbudowania mocnych mechanizmów obronnych w cyberprzestrzeni.

A dzisiaj, kiedy pandemia przeniosła nasze życie jeszcze głębiej w świat internetu, staliśmy się jeszcze bardziej narażeni na ataki. Starczy, że zostanie przeciw nam wymierzone jedno z najmocniej pożądanych narzędzi w arsenale każdego szpiega – błąd w oprogramowaniu – zero-day.

Może on po cichu szpiegować naszego iPhone’a, zakłócić pracę systemu kontroli bezpieczeństwa w zakładzie chemicznym, zmienić wyniki wyborów czy sparaliżować system energetyczny. Bo bez względu na to, jak potężny jest sejf, za każdym razem wyszuka się ktoś, kto potrafi się do niego włamać.

NICOLE PERLROTH – wielokrotnie nagradzana dziennikarka zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym. Publikuje na łamach „New York Timesa”. Z jej tworzyw korzystali jeszcze twórcy filmów i programów telewizyjnych.

Stale wykłada w Stanford Graduate School of Business. Jest absolwentką Princeton University i Stanford University. Mieszka z rodziną w rejonie zatoki San Francisco, jednak coraz częściej wybiera życie z dala od cywilizacji w swoim domku w lesie.

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  MT Biznes
 • ISBN

  9788382311747
 • Autor

  Perlroth nicole
 • Wydawnictwo

  Mt biznes
 • Rok wydania

  2022
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi, że tak kończy się świat. (sklep TaniaKsiazka.pl)
  71,91 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 71,91 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Cyberbroń i wyścig zbrojeń. mówią mi, że tak kończy się świat. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki