Zdjęcia produktu


Prawda. krótka historia wciskania kitu (Albatros)

(2020 / Wydawnictwo Albatros / Tom Phillips / 9788381258807)
E-booki Albatros
Dostepność na dzień 25.07.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

33,29 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 33,29 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Prawda. krótka historia wciskania kitu

Nowa książka autora bestsellera „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko".

Tym razem przeczytacie o prawdziwe – a raczej o wszystkich idealnych sposobach wciskania kitu, jakie ludzkość wymyśliła przez wieki...

Żyjemy w wieku „postprawdy". Prezydent Stanów Zjednoczonych nie zawraca sobie głowy prawdziwością swoich słów (rekord pobił dzięki szczególnie intensywnemu tsunami bredni, kiedy w ciągu 120 minut wygłosił 125 fałszywych stwierdzeń, czyli więcej niż jedno na minutę!). Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy już nie wierzą ekspertom. Internet zmienił nasze codzienne życie w dezinformacyjne pole bitwy.

lecz czy „złoty wiek" prawdy rzeczywiście kiedykolwiek istniał? Czy naprawdę ludzie kiedyś nie kłamali? Tom Phillips, redaktor serwisu fullfact.org zajmującego się sprawdzaniem faktów, każdego dnia zmaga się z zalewem bzdur. I rzuca sarkastyczne spojrzenie na przekonanie, że kłamstwo w debacie publicznej pojawiło się wczoraj. Z właściwym sobie humorem pokazuje,za każdym razem mieliśmy tendencję do zmyślania i iż dzisiejsza fakenewsowa histeria jest tylko najświeższą wersją starej prawidłowej umiejętności ludzi do rozsiewania kłamstw gdziekolwiek się da.

Imponujące kłamstwa i kłamcy, których aż chce się szanować!

Od znacznej Mistyfika­cji Księżycowej (kiedy nowojorska gazeta „Sun" wzbudziła sensację, publikując cykl artykułów o popularnym astronomie sir Herschelu, który odkrył na Księżycu progresywną cywilizację), poprzez humbug o wannach, po grasującego w Croydon seryjnego zabój­cę kotów – sporo z tego, co czytaliśmy o wydarzeniach dzie­jących się na świecie, było totalną bzdurą.

Przed wami nie­prawdopodobne opowieści o mitycznych krainach i badaczach niekoniecznie będących w miejscach, o których pisali. Albo historie o manipulacjach na wielką skalę dzięki rozpowszechnianiu teorii spiskowych albo o nieudanych próbach tuszowania katastrof czy o propagandzie z czasów wojny – czyli cała niecna sztuka politycznej ściemy!

Przeczytajcie o maniach, lękach i zbiorowych histeriach pro­wadzących do wiary w absurdalne rzeczy – jak widmowe statki po­wietrzne czy szczególnie rozpo­wszechnione przekonanie, iż ktoś próbuje kraść mężczyznom penisy – które przekładają się czasem na zupełnie rzeczywiste tragedie… na przykład wywołują polowania na czarownice.

Okazuje się, że jeśli chodzi o życie w prawdzie, to sami jeste­śmy swym największym wrogiem.

Ta książka opowiada o tym, jak ludzkość przez stulecia oszukiwała samą siebie. Stawiaznaczne pytanie: Czy istnieje szansa, byśmy w przyszłości zdecydowali się porzucić kłamstwo?

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Albatros
 • ISBN

  9788381258807
 • Autor

  Tom phillips
 • Wydawnictwo

  Wydawnictwo albatros
 • Rok wydania

  2020
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Prawda. Krótka historia wciskania kitu (sklep TaniaKsiazka.pl)
  33,29 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 33,29 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Prawda. krótka historia wciskania kitu. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki