Fragment recenzji prof. Tomasza Kafla z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: Autorzy podjęli w monografii temat niełatwy i aktualny, który na gruncie polskim można uznać za nowatorski. Dotyczy on projektowania i wdrażania strategii jednostki administracji rządowej, analizowanej na przykładzie jednostek policji.
Podjęty problem perfekcyjnie wpisuje się w ramy aktualnych problemów nauk o zarządzaniu i jakości, a także oczekiwań zarządzających tego typu organizacjami. Należy podkreślić, iż mimo obszernego dorobku naukowego w obszarze zarządzania strategicznego wciąż brakuje, wyjątkowo w literaturze krajowej, publikacji i opracowań dotyczących formułowania i wdrażania strategii w organizacjach niezorientowanych na zysk.
bez dwóch zdań o naukowej wartości monografii przesądza oryginalny autorski model formułowania strategii policji, który w takim ujęciu zaprojektowany został w naszym kraju po raz pierwszy, wypełniając tym samym pokaźną lukę badawczą.
Modele, narzędzia i wyniki badań przedstawione w monografii mają na dodatek niebagatelne walory użyteczne. Adresatami monografii mogą być nie tylko osoby profesjonalnie zajmujące się problemami projektowania i wdrażania strategii jednostki policji, a więc pracownicy komend wojewódzkich podejmujący trud opracowania strategii w swoich jednostkach.
Mogą być nimi w dodatku wszyscy, którzy zaciekawieni są tym tematem. Jej lektura zainteresuje także osoby poszukujące wiedzy opartej na rzetelnych analizach dotyczących istotnych uwarunkowań determinujących strategię i cykl jej formułowania.
Z pełnym przekonaniem można ją polecić studentom zarządzania i zarządzania strategicznego w uczelniach cywilnych oraz w tych, które prowadzą kształcenie na studiach mundurowych.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Modele formułowania strategii policji jako jednostki administracji rządowej w polsce. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.