Zdjęcia produktu


Pragmatyka służbowa w policji. akty prawne. wydanie ii poprawione i uzupełnione (Praca zbiorowa)

(militarne / 2019 / 858 / Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie / praca zbiorowa / 9788374626897)
E-booki Praca zbiorowa
Dostepność na dzień 30.05.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

26,76 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 26,76 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Pragmatyka służbowa w policji. akty prawne. wydanie...

Fragment "Wstępu do wydania II poprawionego i uzupełnionego": Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z prawa policyjnego, w tym dostrzegając trudności, jakie sprawia studentom usystematyzowanie wiedzy z tego obszaru oraz biorąc pod uwagę sugestie funkcjonariuszy Policji wskazujących na potrzebę opracowania niniejszej publikacji, zespół autorski podjął trud przygotowania oddawanej właśnie w ręce Czytelników publikacji Pragmatyka służbowa w Policji.

Akty prawne. Wydanie II poprawione i uzupełnione uwzględniającej zmiany prawne na dzień 15 kwietnia 2019 r. (...) (...) Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska policyjnego, autorzy podzielili przedmiotową publikację na osiem rozdziałów.

W pierwszym rozdziale celowo zostały zamieszczone Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. O Policji i Ustawa z dnia 21 czerwca 1996 r. O szczególnych formach sprawowania nadzoru poprzez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, która reguluje podstawy powołania do życia wielokrotnie zapowiadanej instytucji Biura Nadzoru Wewnętrznego.

Drugi rozdział poświęcony organizacji Policji autorzy wzbogacili m.in. O Zarządzenie nr 2 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 kwietnia 2016 r. W sprawie regulaminu Komendy Głównej Policji, a także o Zarządzenie nr 715 Komendanta Głównego Policji w sprawie szczegółowych zasad organizacji i zakresu działania nieetatowych pododdziałów prewencji Policji.

W trzecim rozdziale, zgodnie z głosem płynącym od funkcjonariuszy z jednostek terenowych Policji, zostały zamieszczone akty prawne dotyczące zakresu uprawnień Policji z podziałem na służbę prewencyjną, kryminalną i śledczą i wspomagającą i wewnętrzną.

Nowelizacją z dnia 9 listopada 2018 r. O zmianie ustawy o Policji, a także niektórych innych ustaw, z dniem 5 kwietnia 2019 r. Wprowadzony został nowy rodzaj służby w Policji - służba kontrterrorystyczna. Na kanwie powyższego autorzy w obecnym wydaniu zaproponowali tożsamy podrozdział, uwzględniając w nim akty prawne związane z rzeczoną tematyką.

Rozdział czwarty poświęcony został współpracy Policji z innymi podmiotami, co jest o tyle ważne, że przyczynia się on do realizacji trzeciego priorytetu komendanta głównego Policji na lata 2016-2018 w zakresie wzrostu skuteczności działania Policji w zwalczaniu przestępczości najmocniej uciążliwej społecznie.

Rozdział piąty koncentruje się na służbie w Policji. Według autorów na szczególną uwagę zasługują kwestie dotyczące zasad przenoszenia do służby w Policji. Materiał zawarty w rozdziale szóstym obejmuje uprawnienia i obowiązki policjanta.

Autorzy przedmiotowego opracowania, zgodnie z sugestią funkcjonariuszy Policji, dokonali podziału wybranych aktów prawnych na te, które dotyczą urlopów funkcjonariuszy, czasu służby, uposażenia, nagród, a także innych świadczeń pieniężnych.

Rozdział siódmy został poświęcony odpowiedzialności funkcjonariuszy Policji. Oprócz aktów prawnych dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej i majątkowej, przedmiotowy rozdział został poszerzony o regulacje związane z odpowiedzialnością karną funkcjonariuszy w aspekcie przestępstwa łapownictwa czynnego, łapownictwa biernego i nadużycia władzy.

Za przyjęciem takiej formuły przemawia chęć uwzględnienia z jednej strony potrzeb Czytelników, z drugiej - priorytetów i zadań priorytetowych komendanta głównego Policji na lata 2016-2018 (okres obowiązywania do 2020 r.).

Opracowanie kończy rozdział ósmy poświęcony systemowi emerytalno-rentowemu funkcjonariuszy. (...)

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Praca zbiorowa
 • ISBN

  9788374626897
 • Autor

  Praca zbiorowa
 • Wydawnictwo

  Wyższa szkoła policji w szczytnie
 • Ilość stron

  858
 • Rok wydania

  2019
 • Tematyka

  Militarne
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Pragmatyka służbowa w Policji. Akty Prawne. Wydanie II poprawione i uzupełnione (sklep TaniaKsiazka.pl)
  26,76 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 26,76 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Pragmatyka służbowa w policji. akty prawne. wydanie ii poprawione i uzupełnione. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki