Zdjęcia produktu


Wypracowania zofia nałkowska "medaliony" (Praca Zbiorowa)

(2013 / 29 / Psychoskok / praca zbiorowa / 9788363548742)
E-booki Praca Zbiorowa
Dostepność na dzień 20.06.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

4,68 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 4,68 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Wypracowania zofia nałkowska "medaliony"

Wypracowania Zofia Nałkowska "Medaliony" Opisy wypracowań: „Człowiek jest mocny". Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Człowiek jest konkretny" zawartego w "Medalionach" Zofii Nałkowskiej.

Michał P., Żyd, który pracował przymusowo u niemieckiego okupanta opowiada prawdę na temat zdarzeń posiadających miejsce w Chełmnie i okolicznych lasach. Ujawnia jak zagazowywano tysiące osób, jak grabiono ich ciała pośród których sam rozpoznał wlaną żonę i dzieci.

W tekście skrupulatnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość gromadzi 430 słów. „Dorośli i Dzieci w Oświęcimiu". „Dorośli i dzieci w Oświęcimiu" to jedno z opowiadań zawartych w „Medalionach" Zofii Nałkowskiej.

To w nim czytelnik dowiaduje się, że wydarzenia związane z drugą wojną światową wskazują, iż nie tylko w Warszawie, Treblinkach czy Oświęcimiu rozgrywała się tragedia. Uwidocznione zostaje jeszcze jak nad wyraz śmierć jako codzienne doświadczenie zmieniła sposób postrzegania ludzi.

To w tym opowiadaniu padają jeszcze popularne słowa, motto utworu „ludzie ludziom zgotowali ten los". Całość mieści 228 słów. „Dno" analiza. "Dno" to jedno z opowiadań zawarte w „Medalionach" Zofii Nałkowskiej.

Utwór opisuje drogę więźniów z Pawiaka do obozu dla kobiety, los więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrucku. Jej pragnieniem jest ludzka życzliwość, bo jako matka cierpi, straciła dwoje dzieci i nie wie co się z nimi stało, wie jedynie, że jej mąż zginął w obozie w Pruszkowie.

Wstrząsa jej opowieść o pobycie w obozie w Ravensbruck, to tam bowiem bez znieczuleń, brudnymi przyrządami realizowano eksperymenty i badania medyczne na więźniarkach. To tylko jeden z nielicznych faktów, które zostają ukazane w jej opowieści.

Całość gromadzi 440 słów. „Dwojra zielona" Główna bohaterka opowiadania „Dwojra zielona" to trzydziestopięcioletnia kobieta z przepaską na twarzy. Narratorka podąża z kobietą aż do mieszkania, którym ta aktualnie się opiekuje.

Z jej relacji dowiadujemy się jak wyglądało życie w getcie, w jaki sposób zginął jej mąż, jak straciła oko. Poznajemy także prawdę o pracy w fabryce amunicji. W tym właśnie czasie wycieńczona, głodna ratowała się w jedyny sposób jaki pozostał, kolejno wyrywała złote zęby aby płacić nimi za chleb.

Tekst zawiera 388 słów. „Kobieta cmentarna". Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Kobieta cmentarna" zawartego w „Medalionach „ Zofii Nałkowskiej. Głowna bohaterka to kobieta zajmująca się porządkiem na cmentarzu, za jego murem toczy się tragedia.

Trwa likwidacja getta z podpalonych domów wyskakują ludzie, matki zrzucają zawinięte w materiał niemowlęta żeby śmierć była dla nich mniej bolesna. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość mieści 228 słów.

„Przy torze kolejowym" Wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Przy torze kolejowym". Zawartego w książce Zofii Nałkowskiej pod tytułem „Medaliony". Prezentuje ono los kobiety jednej z wielu ofiar okrutnej wojny.

Kobieta o której mowa została znaleziona przy torach koło lasu obok ciał dwóch mężczyzn, ona sam była ciężko ranna i wycieńczona. Jak się okazało cała trójka to uciekinierzy z jednego z transportów do obozu zagłady.

Wypracowanie gromadzi skrupulatna analizę treści oraz wyjaśnienie wymowy utworu. Całość gromadzi 269 słów. „Wiza" - analiza Wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Kobieta cmentarna" zawartego w „Medalionach „ Zofii Nałkowskiej.

Głowna bohaterka to kobieta ciężko doświadczona poprzez wojnę pomimo tego nie wspomina o własnym cierpieniu a opowiada o innych. To z jej relacji czytelnik dowiaduje się czym były i jak wyglądały tytułowe wizy.

W tekście precyzyjnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość gromadzi 286 słów. „Profesor Spanner". Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Profesor Spanner" zawartego w „Medalionach „ Zofii Nałkowskiej.

Opowiadanie demonstruje wstrząsające fakty na temat działalności tytułowego profesora, który dopuszczała się rozczłonkowywania i preparowania ludzkich ciała w celu wyrabiania mydła. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu.

Całość posiada 318 słów Geneza i znaczenie tytułu lektury. Nałkowska napisała „Medaliony" w oparciu o badania i obserwacje, poczynione w trakcie prac Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich, której była członkiem.

Opowiadania oparte są na relacjach więźniów obozów hitlerowskich i naocznych świadków zbrodni i przeprowadzonych wizjach lokalnych w miejscach masowego mordu. Wypracowanie posiada 451 słów. Motyw cierpienia w utworze.

Poniższe wypracowanie realizuje motyw cierpienia na podstawie utworu Zofii Nałkowskiej pod tytułem „Medaliony". Utwór ten gromadzi sobie rzeczywisty i literacki przykład cierpienia człowieka. Wypracowanie mieści 406 słów kolekcja „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych" to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a najczęściej 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najszczególniej znaczne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur. Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w sytuacji ebooka za cenę 4,90 zł otrzymujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których widocznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie także przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Praca Zbiorowa
 • ISBN

  9788363548742
 • Autor

  Praca zbiorowa
 • Wydawnictwo

  Psychoskok
 • Ilość stron

  29
 • Rok wydania

  2013
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Medaliony. Wypracowania z lektury (sklep TaniaKsiazka.pl)
  4,68 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 4,68 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Wypracowania zofia nałkowska "medaliony". Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki

 • Prosto z mostu, czyli wywody człowieka logicznego

  Zobacz w sklepie Prosto z mostu, czyli wywody człowieka logicznego
  Książka podejmuje tematy tabu o których na co dzień ludzie boją się głośno mówić. Ukazuje znane i mniej znane przykłady: obłudy, kłamstwa, oszustwa,...
  43,42 zł
 • Brian aldiss Non stop

  Zobacz w sklepie Brian aldiss Non stop
  Fascynująca lektura, od początku do samego końca, kiedy odkrywasz, o co w tym wszystkim chodzi, i zaczynasz czytać ponownie. - „The Observer”...
  34,19 zł
 • Colorful media Organizacja ślubów

  Zobacz w sklepie Colorful media Organizacja ślubów
  „Czas na biznes“ to linia mini-poradników dla rozważających założenie własnej działalności w potężnej branży. Poznaj charakterystykę rynku i...
  6,08 zł
 • English in Mind 2 Teacher's Resource Book

  Zobacz w sklepie English in Mind 2 Teacher's Resource Book
  This second edition updates a course which has proven to be a perfect fit for classes the world over. Engaging content and a strong focus on...
  59,00 zł
 • Cambridge Checkpoint English Workbook 7

  Zobacz w sklepie Cambridge Checkpoint English Workbook 7
  The Cambridge Checkpoint English suite provides a comprehensive, structured resource which covers the Secondary 1 framework for English and seamlessly...
  20,46 zł
 • Literat Kartkówki. edukacja polonistyczna i matematyczna. klasa 1

  Zobacz w sklepie Literat Kartkówki. edukacja polonistyczna i matematyczna. klasa 1
  Tytuł Kartkówki. Edukacja polonistyczna i matematyczna. Klasa 1 Podtytuł Materiały edukacyjne Autor Beata Guzowska Język polski Wydawnictwo Literat...
  2,85 zł
 • O przypowieściach św. pawle i apokalipsie, D3B72225EB

  Zobacz w sklepie O przypowieściach św. pawle i apokalipsie, D3B72225EB
  Czym są przypowieści ewangeliczne? Jak należy je rozumieć? Jakie jest ich przesłanie? Kim był św. Paweł? Co chciał przekazać w swoich listach?...
  17,01 zł
 • Historia ślimaka, który odkrył znaczenie powolności

  Zobacz w sklepie Historia ślimaka, który odkrył znaczenie powolności
  Ślimak to kolejne zwierzę w czarodziejskim świecie wykonanym poprzez chilijskiego pisarza. Żyje on w czasach zdominowanych poprzez pośpiech,...
  13,50 zł
 • O-press Najlepsze dowcipy erotyczne vol.7

  Zobacz w sklepie O-press Najlepsze dowcipy erotyczne vol.7
  Czy można z Maryśką z akademika? Co chce robić baba u architekta? Dlaczego króliki robią to po cichu? Jeszcze więcej, jeszcze śmieszniej, jeszcze...
  5,36 zł
 • Odzież używana

  Zobacz w sklepie Odzież używana
  „Czas na biznes“ to linia mini-poradników dla rozważających założenie własnej działalności w potężnej branży. Poznaj charakterystykę rynku i...
  6,08 zł
 • Mała gastronomia, AZ#107DEB07EB/DL-ebwm/pdf

  Zobacz w sklepie Mała gastronomia, AZ#107DEB07EB/DL-ebwm/pdf
  „Czas na biznes“ to kolekcja mini-poradników dla rozważających założenie własnej działalności w solidnej branży. Poznaj charakterystykę rynku...
  6,08 zł
 • Greenman and the Magic Forest B. Teacher's Resource Book

  Zobacz w sklepie Greenman and the Magic Forest B. Teacher's Resource Book
  Greenman & The Magic Forest is an enchanting pre-Primary course based on the adventures of two children, Nico and Sam and their encounter with...
  26,73 zł