Nowy poradnik autorki bestsellerowej Drogi do siebie
ceniona psycholożka Ewa Woydyłło wyjaśnia, jak zrozumieć i otworzyć się na obfitość i rozbudzić w sobie pokaźniejszą wrażliwość, jednocześnie wobec innych, jaki i najczęściej wobec siebie.
Czym są i jak funkcjonują uprzedzenia? Odmienność, której nie pojmujemy, może działać na dwa sposoby: zaciekawiać, a poprzez to pociągać i zbliżać; przerażać, więc oddalać i prowokować do wykluczenia lub choćby do zniszczenia. Wielu postrzega świat poprzez pryzmat podziału „normalni - nienormalni", który nie odzwierciedla współczesnej wiedzy o człowieku, ale kultywuje dawną niewiedzę i przesądy. Stereotypy te prowadzą do poważnych nadużyć wobec wielu osób. Ewa Woydyłło tłumaczy, jak wyzwolić się od niezrozumienia, pogardy i strachu przed bardziej wrażliwymi i innymi.
Czytając Nasz bieg z przeszkodami, dowiesz się więcej o neuroróżnorodności. Zrozumiesz, dlaczego nie wszyscy reagują równie i jak funkcjonują osoby z różnymi rodzajami nadwrażliwości. Nauczysz się szukać podobieństw, a nie różnic pomiędzy ludźmi i uświadomisz sobie krzywdzącość porównywania się z innymi.
„Nawykowa nieufność nie minie «sama» i nie zmieni się «przypadkiem» w zrozumienie, szacunek i życzliwość wobec mniejszości. Rozpowszechniona u nas, a zwykle odgórnie rozpowszechniana w ostatnich latach podejrzliwość, pogarda i wrogość wobec wyglądających inaczej, wierzących inaczej i żyjących inaczej przybrała już wymiary epidemicznej choroby społecznej, przypominającej hybrydową wojnę domową. Jesteś trochę inny – więc jesteś wrogiem. Wierzę, iż ratunek na tę naszą chorobę znajduje się w filozofii praw człowieka, którą trzeba rozumieć jako «narzędzie samoograniczenia»" – Ewa Woydyłło
AUDIOBOOK CZYTA KAMILLA BAAR
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Nasz bieg z przeszkodami. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.