Najnowsze i uaktualnione wydanie lubianego, znanego od lat, powszechnie używanego przez wykładowców i studentów uczelni o profilu ekonomiczno-finansowym podręcznika bankowości. Otoczenie gospodarcze od ponad 15 lat jest niedużo jednostajne, co rzutuje na funkcjonowanie banków i całych gospodarek.
sprawia to konieczność ciągłej adaptacji banków do nowych warunków i doskonalenia zarządzania ryzykiem. Dodatkowo od początku XXI wieku sektor bankowy przechodzi transformację cyfrową. To właśnie to cyfrowe oblicze banków jest najistotniej znane klientom, niezwykle młodej generacji.
Za tym cyfrowym obliczem kryją się liczne atrakcyjne i niekiedy skomplikowane mechanizmy, które podręcznik opisuje i wyjaśnia, tak aby zgłębiający tematykę bankowości poznali i zrozumieli procesy rządzące światem finansów „od kuchni".
Rozumienie tych mechanizmów jest potrzebne dla właściwego zarządzania finansami przedsiębiorstw, a także instytucji działających w sektorze finansowym. W czterech częściach podręcznik omawia: najszczególniejsze obszary działalności banków i uwarunkowania zewnętrzne ich działalności, rozwój produktów i operacji bankowych, zarządzanie bankiem, zarządzanie ryzykiem bankowym.Ze względu na zakres zagadnień i poziom szczegółowości ich prezentacji w poszczególnych rozdziałach oraz zawartość programów nauczania, podręcznik jest dedykowany na ogół dla studentów studiów licencjackich.
duży przegląd problematyki bankowości jako nauki o przedsiębiorstwie bankowym, jego otoczeniu i oddziaływaniu zjawisk o charakterze globalnym sprawia, że podręcznik jest dodatkowo sugerowany studentom na poziomie magisterskim i praktykom, którym będzie {pomocn|przydatn)y w porządkowaniu, aktualizowaniu i poszerzaniu wiedzy o bankowości w gospodarce cyfrowej.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Bankowość w gospodarce cyfrowej. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.