Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie i łańcuchach dostaw nabiera coraz pokaźniejszego znaczenia, szczególnie w dobie obecnych, niespokojnych czasów geopolitycznych, które bezpośrednio wpływają na rynek globalny.
na dodatek, pandemia koronawirusa również nieodwracalnie wpłynęła na postrzeganie logistyki i potrzeb klienta. Globalizacja rynkowa sprawia koncentrację działalności gospodarczej na poziomie obsługi klienta, który stał się kluczowym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność przedsiębiorstw.
Koncentracja na klienta postrzegana jest jako umiejętność lub zdolność zaspokajania jego wymagań i pragnień, zwykle co do czasu i miejsca zamawianych dostaw, przy wykorzystaniu wszelkich przystępnych form aktywności logistycznej, w tym transportu, magazynowania, zarządzania zapasami, informacją i opakowaniami.
Czas realizacji zamówień wymusza ciągłe ulepszanie przepływu materiałowego przez cały logistyczny łańcuch dostaw. Z tego względu ustawicznie poszukiwane i polepszane są koncepcje dotyczące logistycznej obsługi klienta docelowego.
Dokonując analizy wymagań klientów dotyczących realizacji procesów logistycznych w dynamicznie zmieniających się łańcuchach dostaw można zauważyć, ustawiczne poszukiwanie rozwiązań jednocześnie koncepcyjnych, jak i technicznych, służących poprawie wydajności łańcucha dostaw.
Z tego względu kluczową rolę w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej na rynku ma wykorzystywanie nowych technice i innowacji na ogół w procesach logistycznych. Celem niniejszej monografii jest próba odpowiedzi na obecne trendy gospodarcze, problemy organizacyjne i administracyjne, przedstawiając poręczne rozwiązania, które nabierają coraz większego znaczenia w praktyce biznesowej.
Niniejsza monografia jest kompilacją doświadczenia naukowego, reprezentowanego poprzez uznanych naukowców z polskich uczelni wyższych,też pionierskiego spojrzenia na potrzeby biznesowe poprzez studentów zrzeszonych w Studenckich Kołach Naukowych.
Autorami niniejszej monografii są pracownicy i studenci Wyższej Szkoły Logistyki, ale także przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Logistycznego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu technicznego w Szczecinie, czy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej.
Niniejsza monografia jest adresowana zarówno do studentów, doktorantów, wykładowców, lecz także praktyków biznesu, chcących uporządkować przegląd obecnych trendów w logistyce i łańcuchach dostaw
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Problemy, koncepcje i praktyczne rozwiązania w logistyce. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.