Ulubieńcy bogów umierają młodo powtarzał na niedługo przed śmiercią Zbyszek Cybulski i ten cytat z Fryderyka Nietzschego stał się genialnym mottem tej książki. Pokazuje ona bowiem losy ludzi, którzy z rozmaitych powodów nie zrobili karier, do jakich byli predysponowani, i którzy odeszli z tego świata przedwcześnie, często w tragicznych okolicznościach, by dopiero po śmierci stać się ikonami kultury masowej.
Większość bohaterów tej książki prędko dotarła na szczyt powodzenia. Ze Zbyszkiem Cybulskim identyfikowały się tysiące młodych ludzi, Teresę Tuszyńską okrzyknięto ideałem damskiej urody, Andrzej Brycht zaś uchodził za następcę firma Hłaski. Edward Stachura stał się wieszczem dla niemal całego młodego pokolenia, natomiast Anna German była uznawana za największą indywidualność polskiej piosenki. I tylko Ryszard Milczewski-Bruno i Wiesław Dymny uchodzili za outsiderów,nawet oni nie mogli narzekać na brak uznania i nagród potwierdzających ich niepospolite talenty.
* Zbyszek Cybulski. Czy by buntownik i czy niewątpliwie bez powodu?
* Przypadek Andrzeja Brychta Hłasko 2.0
* Anioł polskiej estrady Anna German
* Demony i finanse Edwarda Stachury
* Aktorka największych nadziei - Teresa Tuszyńska
* Maski Wiesława Dymnego autokreacja i samozniszczenie
* Alina Szapocznikow - traktat erotyczno-tanatologiczny
* Ryszard Milczewski-Bruno liryk z pegeeru
* Inna twarz Haliny Poświatowskiej. Romantyczka w Pewexie.
Książka weryfikuje mity związane z jej bohaterami, bo w rzeczywistości Zbyszek Cybulski wcale nie był aktorem rozchwytywanym poprzez reżyserów, Stachura dość poprawnie radził sobie pod względem finansowym, a Milczewski-Bruno nie popełnił samobójstwa. Sławomir Koper udostępnia sporo niedużo znanych informacji na temat życia prywatnego swych bohaterów. Niektóre z nich mogą być sporym zaskoczeniem dla Czytelników.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Ulubieńcy bogów umierają młodo. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.