Dlaczego sens znika z naszego życia i jak go odnaleźć. Mierzymy się z wielkimi zagadnieniami współczesności, ale czy poświęcamy wystarczająco dużo uwagi problemom, z którymi musimy się borykać na co dzień? Prof.
Dominika Dudek i prof. Bogdan de Barbaro w rozmowie z Piotrem Żakiem koncentrują się na tym, co głęboko dotyka nas wszelkich. Dyskutują o źródłach problemów w rodzinie, intymności w czasach internetowego ekshibicjonizmu, o życiu w nieustannym stresie –, a także o innych zagrożeniach, ale także nadziejach.
Ona, otwarta na przemiany innowacyjności, patrzy na życie z bardziej funkcjonalnego punktu widzenia, z kolei on odwołuje się do tradycji i zastanawia nad sensem galopujących zmian. Czy w coraz bardziej płynnych czasach zagrożone są stałe wartości? Czy uzasadniony jest strach przed przyszłością? Jak wygląda portret Polaka początku trzeciej dekady XXI wieku? Czemu rozmawianie z psem lub kotem jest takie ważne? I dlaczego oboje psychiatrów nie patrzy na wszystko w ten sam sposób? Oto intrygujące spojrzenie na całe życie z wszystkimi jego fenomenami i próba zrozumienia współczesnego człowieka – może choćby Ciebie.
Dwójka perfekcyjnych psychiatrów mierzy się ze współczesnym światem. Odważnie, spokojnie, z czułością i mądrością. Dla mnie jest to książka przewodniczka po moim własnym życiu. ALEKSANDRA KLICH redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów" Siła tej książki tkwi w prostym przesłaniu: nie warto bać się życia!
nawet jeśli jest w nim więcej wątpliwości aniżeli rozwiązań. Prof. Dudek i prof. De Barbaro pokazują, jak nie szarpać się ze niełatwą codziennością w świecie pełnym oczekiwań i jak nauczyć się dystansu do wielu spraw.
MARIA MAZUREK współautorka książek z Jerzym Vetulanim [LEWE SKRZYDEŁKO] Dominika Dudek: Podoba mi się pewne wyjaśnienie różnicy między bajkami a życiem. W bajce książę całuje ropuchę i nagle się pojawia piękna księżniczka albo księżniczka całuje ropucha i staje przed nią błyskotliwy książę.
W życiu jest dokładnie na odwrót: całuje się przepięknego księcia, a za chwilę jest ropuch, czy całuje się piękną księżniczkę, a za chwilę jest ropucha… Bogdan de Barbaro: Nie straszmy czytelników, bo nie daj Boże przestaną się całować!
Powiedzmy, iż bywa różnie. Zostawmy im nadzieję. [PRAWE SKRZYDEŁKO] Dominika Dudek – profesor dr hab., została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kieruje Katedrą Psychiatrii CM UJ.
Wydała m.in. Książkę: Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle (Mando 2020). Bogdan de Barbaro – profesor dr hab., były szef Katedry Psychiatrii CM UJ i Zakładu Terapii Rodzin. Był terapeutą w filmie choćby nie wiesz, jak wyjątkowo cię kocham (2016).
Autor wielu książek. Piotr Żak – były redaktor miesięcznika psychologicznego „Charaktery", przeprowadził mnóstwo rozmów z psychologami i psychiatrami, poprzez kilka lat był redaktorem naczelnym Oficyny Wydawniczej „Charaktery" specjalizującej się w publikacjach psychologicznych oraz z pogranicza psychologii i duchowości.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Sztuka obsługi życia. o fobiach, nadziejach i całym tym chaosie. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.