MONOGRAFIA NAUKOWA Monografia pokazuje znaczenie i konstrukcję prawa do prywatności oraz rolę inwigilacyjnych czynności operacyjno-rozpoznawczych, w tym kontroli operacyjnej i informacji telekomunikacyjnych.
Książka ukazuje także problematykę bezpieczeństwa w kontekście naruszania sfery prywatności jednostki przez władzę publiczną. W publikacji omówiona jest w dodatku skala używania podsłuchów procesowych i podsłuchów pozaprocesowych (operacyjnych) i stopień wykorzystania poprzez uprawnione służby i organy państwowe informacji telekomunikacyjnych.
wybór tematu monografii należy ocenić pozytywnie, jest to problematyka szczególnie aktualna, podlegająca szybkim przemianom wskutek postępu technologicznego i ewolucji zagrożeń. Publikacja jest napisana w ramach paradygmatu nauk o bezpieczeństwie, a nacisk został położony na analizę rozwiązań organizacyjnych, technicznych i współpracy przeróżnych podmiotów w realizacji ich zadań.
Autor sięga do niezwykle rozmaitych źródeł, co nadaje publikacji ciekawy rys porównawczy. Książka gromadzi obfity wykaz aktów prawnych z rozbiciem na akty polskie, amerykańskie, angielskie, francuskie, niemieckie i akty prawa międzynarodowego.
- z recenzji prof. UJ, dr. Hab. Andrzeja Światłowskiego Krzysztof Chmielarz – doktor nauk społecznych, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie, adiunkt w Katedrze Administracji Publicznej na Wydziale Administracyjno-Ekonomicznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
Były policjant, obecnie zawodowo związany z rozmiarem sprawiedliwości. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki bezpieczeństwa i kryminalistyki, a także prawnych aspektów w odniesieniu do czynności operacyjno-rozpoznawczych.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Prawo do prywatności a bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, FCB0C283EB. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.