Pojęcie Life science szeroko definiuje grupę dziedzin nauki dotyczących żywych organizmów, w tym ludzi, zwierząt, a także roślin. W połączeniu z ochroną środowiska daje nam istotnie ważną płaszczyznę nauki zajmującą się życiem i jego środowiskiem.
W obszarze tym stale realizowane są prace naukowe, a dokonywane odkrycia poszerzają naszą wiedzę. Posiadając "wiedzę naukową" sięga się w kierunku pozyskania "wiedzy aplikacyjnej" zezwalającej na kreowanie ergonomicznych rozwiązań.
Obszary te przenikają się, a zarazem są interdyscyplinarne. Poszerzanie wiedzy naukowej jest szczególnie ważne w kontekście akademickim, edukacyjnym i poznawczym. Jest to dodatkowo pierwszy etap do kreowania rozwiązań zmieniających otaczający świat.
Po ich wdrożeniu możemy mówić o innowacji. Innowacja jest ściśle związana z badaniami, stawianiem i sprawdzaniem hipotez, na ogół stawia na rozwój metod i środków, a przede wszystkim nas samych.
Drogi czytelniku, może to o czym dzisiaj przeczytasz wyda Ci się trywialne, jednak tam gdzie współpracują, odnotowuje się najwięcej sukcesów. Nauka jest pracą zbiorową, jeszcze bardziej wymagające zaangażowania jest kreowanie i wdrażanie innowacji.
By współpraca mogła zaistnieć wymagana jest czytelna komunikacja. W niniejszej monografii zgromadzono przykłady prac grup naukowych nastawionych na innowacje, w ramach których współpracują ze sobą polscy naukowcy.
Zbiór ten powstał na skutek czego realizacji interdyscyplinarnych konferencjach: innowacyjni Naukowcy, nowoczesne Projekty Badawcze, Start Innowacji, które odbyły się w roku 2016. Konferencje objęli patronem liczne instytucje w tym m.in.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nakłaniamy do zapoznania się z wartościowymi pracami naukowymi, akcentując ich otwartość na współpracę i rozwój.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Innowacje w polskiej nauce w obszarze nauk technicznych. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!, AZ#B6D6A131EB/DL-ebwm/pdf. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.