\n\n"Roczność i wieloletniość to postulaty korzystnieści, na których winny być oparte procesy zarządzania finansami publicznymi, w tym procesy planowania budżetowego. Dyskusja naukowa nt. Roczności i wieloletniości w finansach publicznych nabrała sporej dynamiki w okresie ostatnich kilku lat z uwagi na zaburzenia fiskalne, które skutkowały gwałtownym spadkiem regularnych dochodów fiskalnych i wzrostem deficytu i długu w finansach publicznych.
Monografia ma charakter prekursorski, obejmuje bowiem pogłębione badanie budżetów i procedur budżetowych licznej grupy państw w okresie ostatnich kilkunastu lat, z uwzględnieniem najnowszej dyrektywy Rady 2011/85/UE z dnia 8 listopada 2011 r." Prof.
dr hab. Teresa Lubińska \n\n\n \n "Aspekt wydłużenia horyzontu planowania finansowego w sektorze finansów publicznych i sposobu realizacji tego zadania stanowi jeden z kluczowych współczesnych problemów stawianych przed odpowiedzialnymi za politykę fiskalną i, co zrozumiałe, przed badaczami zajmującymi się finansami publicznymi.
Jego właściwe rozstrzygnięcie wymaga refleksji teoretycznej, poręcznego wprowadzenia i wypróbowania nowych rozwiązań, a następnie ich weryfikacji. Istotna tu jest wydajna współpraca pomiędzy nauką i praktyką.
Badania wykorzystujące przykłady międzynarodowe wybitnie rozszerzają możliwości rozbudowy teorii i skracają czas potrzebny do sprawdzenia i ewentualnej rewizji solidnych rozwiązań". \n\n Dr hab.
Marta Postuła, prof. Akademii Leona Koźmińskiego \n\n\n \n Adresaci: \n Publikacja asygnowana jest dla studentów prawa, administracji, ekonomii, zarządzania, dla badaczy i ekspertów w zakresie finansów publicznych.
Zainteresuje w dodatku kadrę kierowniczą administracji publicznej, w tym w szczególności pracowników Ministerstwa Finansów i pracowników Kancelarii Premiera RP.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Roczność i wieloletniość w finansach publicznych, 9431B1A1EB. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.