Pan Jarosław Cymerski wskazuje w monografii,potrzebna jest nowa jakość w działaniach ochronnych osób i obiektów. Dotyczy to przepisów prawnych, sposobu działania funkcjonariuszy, a także ich specjalistycznych szkoleń.
Zachowania zakłócające porządek publiczny i prawny, np. Usiłowanie nielegalnego wtargnięcia na teren pracy przedstawicieli organów władzy, czy próby zakłócenia przebiegu uroczystości i zagrożenia atakami terrorystycznymi wymagają wysokich kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy odpowiedzialnych za ochronę osób i obiektów.
Metodologia badawcza została właściwie przeprowadzona, co jest gwarancją dobrych wyników badań. Zastosowanie badań jakościowych w rozwiązaniu problemu badawczego zasługuje na wyróżnienie. Grupa ekspertów jest nie tylko imponująca,dodatkowo odpowiedzi i ich analiza są wartością dodaną w rozwoju nauk o bezpieczeństwie.
Na szczególną uwagę zasługują przemyślane i merytoryczne wnioski, jakie zostały sformułowane w zakończeniu pracy. Mogą posłużyć do szczegółowej analizy jakościowej poprawy działań Służby Ochrony Państwa.
dr hab. Marek Stefański, prof. Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku Autor opracowania, który od wielu lat zajmuje się kwestiami zapewnienia bezpieczeństwa bronionym osobom i obiektom, gwarantuje właściwy poziom merytoryczny przygotowanej publikacji.
Recenzowana monografia „Współczesna formacja ochronna wobec zagrożeń terrorystycznych" prezentuje problematykę działania formacji ochronnych i rozwoju terroryzmu na kolejnych etapach jego społecznego oddziaływania.
Monografia zasługuje na wysoką ocenę ze względu na merytoryczną zawartość. Wypływa ona równocześnie z przeprowadzenia atrakcyjnych analiz opracowań i źródeł netograficznych, jak i naświetlenia przebiegu zjawisk.
Opracowanie obrazuje formacje ochronne oraz terroryzm jako wielopłaszczyznowe zjawisko oddziałujące na społeczeństwa, a także znaczenie służb bezpieczeństwa, a także specjalnych i antyterrorystycznych, od lat wzbudzających obfite zainteresowanie.
Wysoka wartość merytoryczna opracowania daje się na dodatek zauważyć przy analizowaniu wykorzystanych źródeł, dokumentów i literatury. Wysoko oceniając wartość merytoryczną, opracowania rekomenduję do wydania monografię.
dr hab. Marek Cupryjak, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Współczesna formacja ochronna wobec zagrożeń terrorystycznych. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.