Książka omawia przepisy Aktu o usługach cyfrowych (DSA) od strony ergonomicznej z uwzględnieniem aktualnego dorobku nauki polskiej i zagranicznej. Pokazuje ona zmiany, jakie wprowadza DSA w stosunku do wcześniejszych regulacji dyrektywy o handlu elektronicznym oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
unikalną wartością komentarza jest także uwzględnienie polskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który ma wdrożyć Akt o usługach cyfrowych do prawa polskiego. Publikacja szczegółowo prezentuje nowe reguluje dotyczące m.in.: obowiązku moderowania nielegalnych treści w Internecie przez platformy rodzaju Facebook, X (dawniej Twitter) czy Google i wprowadzania obowiązkowej oceny ryzyka i obszerniejszej przezroczystości algorytmów, co pomoże w walce ze zgubnymi treściami i dezinformacją w sieci.
Książka przeznaczona jest zwykle dla prawników praktyków, w tym sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów oraz pracowników administracji oraz pracowników naukowych. Będzie ona jeszcze {pomocn|przydatn)a przedsiębiorcom z branż e-commerce, platform internetowych oraz dostawcom usług pośrednich.
„Publikacja (...) wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska prawniczego oraz IT w związku z wejściem w życie DSA, czyli Aktu o usługach cyfrowych, stanowiącego niejako konstytucję dla Internetu. Lektura obowiązkowa dla specjalistów prawa nowych technologii.
Regulacja ta jest odpowiedzią na wyzwania związane z nowoczesnymi platformami internetowymi i zmianami w Internecie, jakie nastąpiły od 2000 roku, to jest od przyjęcia dyrektywy o handlu elektronicznym".
Z recenzji prof. Dariusza Szostka
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Akt o usługach cyfrowych. Komentarz. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.