Przestępcy, psychopaci, drapieżcy.
I człowiek, który próbuje ich zrozumieć.
Mroczne wspomnienia profilera kryminalnego. Sprawy, które zapamiętał i te, o których wolałby zapomnieć. O pracy na wysokim poziomie adrenaliny, najtrudniejszych przypadkach w karierze i o tym, jak tropienie zabójców wpływa na psychikę.
pan, który zamordował młotkiem swoich sąsiadów. Nastoletni chłopiec podejrzany o zabójstwo dwójki dzieci. Kobieta, która wyszła z domu po rodzinnej awanturze i już do niego nie wróciła. Opisy spotkań z mordercami zaskakują, przerażają. I nie pozostawiają obojętnym.
Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, dziennikarka, autorka książek kryminalnych rozmawia z Janem Gołębiowskim, najszczególniej znanym w Polsce profilerem, o tajnikach jego pracy. Duet ten zabiera czytelników w podróż po mrokach ludzkiej natury. Zobaczcie, co kryje się w naszym wnętrzu.
Czy jesteście gotowi na prawdę o tym, iż wszyscy podlegamy tym samym mechanizmom psychologicznym i każdy z nas ma w sobie coś z zabójcy?
Jan Gołębiowski, jeden z nielicznych polskich mistrzowskich profilerów, dzieli się z czytelnikami osobistymi doświadczeniami i przemyśleniami dotyczącymi procedur i zasad profilowania. też szereg ciekawych odniesień do konkretnych przypadków, z którymi zetknął się w swoje praktyce. Z przekonaniem polecam książkę wszystkim, których interesuje psychologia śledcza i sądowa.
Prof. Dr hab. Józef K. Gierowski, psycholog, prekursor badań nad profilowaniem w Instytucie Ekspertyz Sądowych
Są sprawy, które do teraz pozostałyby nierozwiązane, gdyby nie wsparcie profilerów kryminalnych. W tej książce wyszukacie świadectwo człowieka, który zna się na swym fachu.
Bogdan Michalec i Mariusz Nowak, współtwórcy Policyjnego Archiwum X
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Urodzeni mordercy? Nieznane kulisy pracy profilera. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.