System edukacji zapadł się pod ciężarem własnych, nierealnych założeń i z tej zapaści długo się nie podniesie. A twoje dziecko spędzi dwanaście lat w szkole, która nie formuje dla niego wystarczających warunków do pełnego, wartościowego rozwoju.
Co powinieneś, rodzicu, zrobić w tej sytuacji? Uciekać czy walczyć? Ani jedno, ani drugie. Po prostu udziel swojemu dziecku mądrego, słusznego wsparcia, które poprawi jego dobrostan, a nie jeszcze bardziej go naruszy.
Twoim głównym narzędziem powinna być uważność na dziecko i idąca za nią prawdziwa głęboka relacja. Przyda Ci się także kilka technik i sposobów, by twoje zaangażowanie przynosiło stosowne rezultaty. I właśnie o tym jest ta książka.
"Czy my, rodzice, możemy zrobić coś z kryzysem edukacji? Oczywiście, iż tak i z pomocą przychodzi ten wyjątkowy poradnik. Autorzy krok po kroku wprowadzają nas w strukturę i funkcjonowanie systemu szkolnego, odsłaniają jego najmroczniejsze zakamarki po to, by następnie pokazać, jak pomóc naszemu dziecku w owym systemie funkcjonować. Pomagają nam się zatrzymać, spojrzeć z oddali i zobaczyć prawdziwy sens edukacji, który tak łatwo zgubić. Najważniejsze: uczą nas, podając mocne rozwiązania i wskazówki, jak w zdrowy i wspierający sposób TOWARZYSZYĆ dziecku, które chodzi do szkoły. To książka, która daje nadzieję – pokazuje, iż pomimo wielu wyzwań i ograniczeń, jakich dostarcza nam system szkolny, to nasza uważność, troska o zapotrzebowania emocjonalne, wiedza i głęboka RELACJA z dzieckiem mają w procesie edukacji (i nie tylko!) największe znaczenie. Polecam tę lekturę każdemu rodzicowi".
Paulina Jarecka: psycholożka, psychoterapeutka, autorka Dziecięcapsychologia.pl
"Gdy czytałem tę książkę, miałem w sobie buzujący kocioł emocji. Były momenty, gdy pewne zdania powodowały we mnie ciarki. Były momenty, gdy nie zgadzałem się z niektórymi wnioskami. Były momenty, gdy chciałem uderzać głową w ścianę i wyć ze złości na świat, w którym przyszło nam żyć. I w tym wszystkim odnalazłem coś, czego rzadko doświadczam w tego typu książkach: świetnie użytą optykę psychoterapeutyczną, włącznie z nieprzeciętnie zastosowanym jej instrumentarium. I dlatego mówię to z całą mocą: tę książkę powinna przeczytać każda osoba. Także, i przede wszystkim, przeczytać ją na poziomie emocji, a także potrzeb, a wtedy wrażenie wychodzenia z jaskini Platona więcej aniżeli gwarantowane".
Przemek Staroń: psycholog, Nauczyciel Roku 2018, autor linii „Szkoła bohaterek i bohaterów"
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Jak wspierać dziecko w szkole, która nie działa. Poradnik dla rodziców. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.