Monografia stanowi bardzo ciekawy materiał, który może służyć jako wstęp do dalszego doskonalenia procesów wynagradzania w organizacjach świadomych pokaźności jednostajnego rozwoju.
Z recenzji prof. Dr. Hab. Producent Bugdola
Autorki w niezwykle interesujący sposób powiązały tematykę wynagrodzeń ze zrównoważonym rozwojem, przenosząc na grunt rozważań nad wynagrodzeniami rozmiary uznawane za podstawowe w zrównoważonym rozwoju – społeczny, ekonomiczny i środowiskowy. Zestawienie tych dwóch obszarów jest aktualnie dość rzadko spotykane, choć bez wątpienia przyszłościowe – rozważania nad kolejnymi funkcjami personalnymi (obok wynagrodzeń) w kontekście zrównoważenia albo równoważenia będą na pewno podejmowane poprzez kolejnych autorów.
Z recenzji dr hab. Patrycji Zwiech, prof. US
Wynagradzanie pracowników w organizacji ma bezpośredni wpływ na kreowanie pożądanych zachowań pracowniczych dlatego może stanowczo wpłynąć na poszerzanie świadomości pracowników i promowanie wartości związanych ze stabilnym rozwojem, które z kolei przełożą się na prośrodowiskowe zachowania pracowników i ich rodzin. Tak więc polityka wynagradzania, stosowane procesy i narzędzia, uwzględniające zasady zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu mogą nie tylko budować dobrostan pracowników, ich rodzin czy samej organizacji, lecz też wspierać środowisko naturalne. Wspólne cele integrują najważniejszych interesariuszy (pracowników i organizacji) wokół wartości i działań na rzecz środowiska naturalnego i społeczeństwa. Stąd pomysł niniejszej książki, której celem jest wyodrębnionie kluczowych kierunków w jakich może zmierzać polityka wynagradzania pracowników (jako kluczowej grupy interesariuszy) w organizacjach odpowiedzialnych, które świadomie podejmują wysiłki zmierzające do realizacji celów stabilnego rozwoju. Kreowanie polityki stabilnego wynagradzania pracowników to nie tyle kierunek rozwoju systemów wynagradzania co konieczność i odpowiedzialność dzisiejszych pracodawców. Książka jest jedną z pierwszych pozycji podejmująca tematykę wynagradzania w kontekście stabilnego rozwoju. Autorki prowadzą rozważania co oznacza wynagradzanie pracowników spójne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Skutkiem tych rozważań są badania empiryczne, które umożliwiają rozpoznanie czy w używanej polityce wynagradzania pracodawcy w Polsce uwzględniają te zasady. Opracowanie wyznacza kierunki w jakich organizacje mogą zmierzać, aby kształtować zrównoważone wynagradzanie pracowników. Na treść publikacji składa się pięć rozdziałów, z których każdy poświęcony jest określonej problematyce z zakresu wynagradzania uwzględniającego jednostajne zarządzanie kapitałem ludzkim.
Aneta Kużniarska - doktor w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ. Zainteresowania naukowe po doktoracie ukierunkowała na obszary związane ze zrównoważonym rozwojem i zrównoważonym zarządzaniem, skupiając szczególną uwagę na obszarze stabilnego ZZL. Jest autorką prac z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, controllingu personalnego oraz roli digitalizacji w zarządzaniu.
Ewa Beck-Krala - doktor habilitowany w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Konsultant, trener i wykładowca na Wydziale Zarządzania AGH w Krakowie. Autorka książek i wielu publikacji z dziedziny zarządzania wynagrodzeniami pracowniczymi, m.in. Partycypacja pracowników w zarządzaniu firmą. Nowy sposób wynagradzania i motywowania, Wolters Kluwer, Kraków 2008. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół strategicznego zarządzania ludźmi, sprawnych systemów motywowania i wynagradzania pracowników, wspierającego środowiska pracy i kreowania dobrostanu pracowników.
Izabela Stańczyk – doktor habilitowany w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, profesor idealny w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma bogate, kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w HR w grupie kapitałowej. Obszary zainteresowań naukowych autorki koncentrują się na zagadnieniach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, ze szczególnym uwzględnieniem postrzegania wsparcia organizacyjnego, kształtowania zatrudnienia, restrukturyzacji zatrudnienia, zarządzania kompetencjami, doradztwa personalnego. Jest autorką kilkudziesięciu prac zawierających monografie i artykuły z tej dziedziny opublikowanych w Polsce i na świecie.
Tytuł W stronę jednostajnego wynagradzania Autor Opracowanie zbiorowe Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego EAN 9788323352235 ISBN 9788323352235 Kategoria Biznes,ekonomia,marketing\Zarządzanie liczba stron 208 Rok wydania 2023 Oprawa Miękka Wydanie 1
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla W stronę zrównoważonego wynagradzania. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.