"Wyjątkowo aktualna i ważna publikacja przedstawiająca transformację współczesnego biznesu międzynarodowego. Jest istotnie wartościowa dla osób zajmujących się teorią i polityką biznesu międzynarodowego oraz aktualnymi nowymi zjawiskami w tej dziedzinie.
W książce omówione są zagadnienia, takie jak: globalne uwarunkowania konkurencyjności Unii Europejskiej w XXI wieku, określenie pozycji Unii Europejskiej wobec USA i Japonii, wyodrębnionie roli innowacji i zatrudnienia we wzroście konkurencyjności UE, pozycji Wspólnej Polityki Rolnej w warunkach wzrostu konkurencyjności, ukazanie wzrostu roli usług, pozycji Unii Europejskiej wobec konkurencyjności Brazylii, Rosji, Indii i Chin (BRIC) i funkcjonowania Unii Europejskiej w ramach reguł WTO.
Jest to nieocenione źródło wiedzy dla studentów kierunków związanych z międzynarodową współpracą gospodarczą, stanowczo jako literatura do przedmiotów, takich jak: handel międzynarodowy, międzynarodowe stosunki gospodarcze, biznes międzynarodowy, logistyka międzynarodowa.
",Jest to kolejna, w obfitym dorobku naukowym, pozycja Zdzisława W. Puśleckiego, którego badania posiadają charakter i zasięg światowy. Tym razem prezentuje wielopłaszczyznową i spójną prezentację transformacji biznesu międzynarodowego.
Niewątpliwą zaletą publikacji jest wykonywany z żelazną wynikiem sposób ujęcia analizowanej materii w logiczną i przezroczystą strukturę. Zaletą pracy jest dodatkowo sposób narracji, który pozwala na czytelnikowi zachwyt wiarygodności interpretacji przedstawionych teorii, faktów, pojęć, argumentacji, związków przyczynowo-skutkowych i prezentacji i analiz faktów w oparciu o aktualne teorie biznesu międzynarodowego.
(…) Zrozumieniu treści pomagają liczne tabele, wykresy, schematy i wyjątkowe mapy badanych obszarów - równocześnie historyczne, jak i współczesne. Kolejną zaletą książki jest zastosowanie imponującej ilościowo i jakościowo literatury przedmiotu i źródeł.
Znalazły się tu liczące się w świecie naukowym: monografie i opracowania, artykuły drukowane i on-line w naukowych czasopismach nie tylko polskich, lecz i amerykańskich, brytyjskich, niemieckich, francuskich, a także chińskich.
Prof. Dr hab. Jerzy Rymarczyk", Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu"
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Handel zagraniczny. transformacja biznesu międzynarodowego. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.