„Książka poświęcona interwencjonizmowi jest rzeczą szczególnie aktualną w dzisiejszej dobie i oczekiwaną poprzez rynek. Interwencjonizm jest – obrazowo mówiąc – sposobem na opanowanie paniki. Jak w sytuacjach kryzysowych: pożar, powódź, huragan, wojna, zahamować strach i zachowania nieracjonalne i zmusić układ do powrotu do stanu równowagi?"
z recenzji prof. Dr. Hab. Antoniego Smoluka
„Podstawowym celem książki jest wykazanie, iż dynamika systemów makroekonomicznych, podobnie jak struktur rynkowych, jest kształtowana poprzez dwie siły napędowe, które działają w różnorodnych okresach, ale obie posiadają to samo źródło. (...) Drugim celem książki jest próba określenia – w ramach paradygmatu ekonomii złożoności – właściwych ram produktywnego funkcjonowania interwencjonizmu państwowego. (...) Należy dokonać takiej przebudowy instytucjonalnych podstaw gospodarki rynkowej, która umożliwi zaprojektowanie wzorcowych systemów makroekonomicznych jako złożonych układów adaptacyjnych... I opracować instrumenty polityki pieniężnej i fiskalnej pomocne w przypasowaniu już istniejących gospodarek narodowych do tych wzorców. (...) Trzecim celem książki jest wyjaśnienie kilku podstawowych problemów historiozofii ekonomii".
ze Wstępu
„Praca jest dojrzałym dziełem naukowym, reprezentującym wyjątkowy nurt w ekonomii należący do ekonomii zależności. Ukazuje ona wyniki badań numerycznych dotyczących własności wybranych modeli gospodarki narodowej, traktowanych jako wzorcowe. Uzupełniają i poszerzają one dotychczasową wiedzę ekonomiczną o nowe elementy uzyskane przy zastosowaniu metod specyficznych dla ekonomii złożoności".
z recenzji prof. Dr. Hab. Władysława Welfe
Podtytuł: Historiozofia ekonomii.
seria cyklu: WSPÓŁCZESNA EKONOMIA
ISBN: 9788301169831
Kod paskowy: 9788301169831
Autorzy: Jakimowicz Aleksander
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 542
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 28
Waga: 0.66
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Podstawy interwencjonizmu państwowego. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.