W monografii pozostały scharakteryzowane podstawowe instrumenty administracyjne właściwe etapowi realizacji zamówienia publicznego. Do instrumentów tych zaliczono: ograniczenia przedmiotowych i podmiotowych zmian umów o zamówienia; nakaz dochodzenia roszczeń z tych umów; kontrolę zarządczą realizowania zamówień; trafne postacie odpowiedzialności administracyjnej. Analiza szczegółowych problemów pracy ma miejsce na tle rozważań o usytuowaniu prawa zamówień publicznych w ramach podstawowego dwupodziału systemu prawa (prawo publiczne – prawo prywatne) oraz o przeprowadzaniu w samym prawie zamówień podziału gałęziowego prawa.
Za w pełni zasadną należy uznać przyjętą przez Autora koncepcję szczególnego potraktowania administracyjnoprawnych instrumentów wpływu organów państwa na obszar realizacji zamówień publicznych, bowiem daje się zauważyć deficyt refleksji naukowej dotyczącej publicznoprawnej charakterystyki tego obszaru. Koncepcja ta zakłada wyodrębnienie (...) instrumentów, znajdujących zastosowanie już po zawarciu umowy w sprawie zamówienia ( ) i Autor zasadnie zauważa przy tym, że ograniczanie badań naukowych wyłącznie do sfery wykonywania zobowiązań cywilnoprawnych poprzez strony umowy byłoby niedopuszczalnym uproszczeniem tego zagadnienia badawczego.
dr hab. Ewa Przeszło, Uniwersytet Śląski w Katowicach
Monografia powinna znaleźć się w kręgu zainteresowania nie tylko pracowników naukowych oraz studentów, ale także uczestników rynku zamówień publicznych, ze względu na liczne odniesienia do praktyki korzystania z odnośnych instrumentów prawnych.
ISBN: 9788381280013
Kod paskowy: 9788381280013
Autorzy: Horubski Krzysztof
Format: 14.5x21.0cm
Głębokość (mm): 40
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Administracyjnoprawne instrumenty realizacji zamówienia publicznego. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.