Publikacja gromadzi prace poświęcone m.in. Problemom wykładni prawa, nowym metodom wykorzystywania prawa i stosunkowi prawa do nowych zjawisk występujących w rzeczywistości społeczno-ekonomicznej. Zamieszczone w niej artykuły łączy przyjęcie perspektywy refleksyjnej w badaniach nad prawem.
skatalogowane w niej teksty są podsumowaniem obrad VI Zjazdu Młodych Teoretyków i Filozofów Prawa, zorganizowanego 12-14 września 2013 r. Poprzez Katedrę Filozofii Prawa i Nauki o Państwie Uniwersytetu Warszawskiego.
"Za adekwatny uznać należy tytuł monografii. Poprawnie oddaje on jedność myśli podjętego tematu, a zarazem przez podtytuł "Inspiracje" wskazuje na rozmaite problemy podejmowane poprzez autorów. Autorzy podejmują, co warto podkreślić, w sposób odważny i kompetentny wyraźną problematykę zwaną refleksyjnością w prawie, nadal słabo badaną, a w wymiarze opracowania całościowego i teoretycznoprawnego nie tak często podejmowaną wprost, w tym także w literaturze światowej.
Oprócz wielu zalet teoretycznych przedstawiona mi do recenzji książka pełnić może także znaczne walory użyteczne, tj. Odpowiada na zapotrzebowanie w zakresie stanowienia i używania prawa. Wszystkie przedstawione części recenzowanej książki tworzą najróżniejszy, lecz logicznie spójny zespół rozdziałów pracy zbiorowej o charakterze monograficznym." Z recenzji dr.
hab. Tomasza Barankiewicza Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Refleksyjność w prawie. inspiracje. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.