Monografia jest pierwszym opracowaniem naukowym całościowo omawiającym problematykę sądowej kontroli działalności organów regulacyjnych, demonstrującym jednocześnie złożoność tego zagadnienia, ale także dokonującym oceny przyjętego poprzez ustawodawcę dualizmu.
Asumptem do podjęcia tematu sądowej kontroli działalności organów regulacyjnych był brak kompleksowej analizy w doktrynie tej dość niebanalnej problematyki. Zagadnienie to zasługiwało na szersze opracowanie ze względu na przyjęty poprzez ustawodawcę dychotomiczny model sądowej kontroli działalności organów regulacyjnych, co rodzi szereg problemów natury równocześnie teoretycznej, jak i ergonomicznej.
w dodatku, kolejne zmiany w przepisach ujawniają tendencję ustawodawcy do pogłębiania istniejącego dualizmu i przekazywania sądom powszechnym kompetencji do rozpatrywania odwołań oraz zażaleń na rozstrzygnięcia wydawane przez organy regulacyjne.
Celem monografii jest odpowiedź na pytanie o konieczność podania sądom powszechnym kompetencji do merytorycznego orzekania w sprawach z zakresu regulacji, a także zasadność przyjętego przez ustawodawcę dualizmu sądowej kontroli działalności organów regulacyjnych.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Sądowa kontrola działalności organów regulacyjnych. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.