W opracowaniu skupiono się typowo na private banking jako obszarze bankowości. Scharakteryzowano definicję private banking oraz jego zależności i powiązania z innymi pojęciami z zakresu finansów i bankowości związanymi z obsługą klientów zamożnych.
na dodatek wyznaczono rolę i miejsce private banking w nauce o finansach i bankowości, jak ponadto sposób organizacji świadczenia usług na rzecz zamożnych klientów. Nie zapomniano także o nakreśleniu rysu historycznego, który pozwala na zrozumienie cech specyficznych private banking, jak w dodatku jego zróżnicowanie.
Odniesiono się także do kwestii produktowo-usługowych. Scharakteryzowano więc zagadnienia związane z ofertą dla klientów zamożnych. Odniesiono się zarówno do podstawowych produktów bankowych, uwzględniając specyfikę potrzeb klientów private banking, produktów finansowych (inwestycji konwencjonalnych i alternatywnych), jak i usług skierowanych do klientów zamożnych.
Wzięto pod uwagę jednocześnie ich zapotrzebowania finansowe, jak i pozafinansowe. Nie zapomniano przy tym o najnowszych trendach oraz zjawiskach w zakresie kategorii inwestycji oferowanych klientom zamożnym, takich jak innowacje finansowe, w szczególności kryptoaktywa i waluty wirtualne, które stanowią nowy segment zainteresowania klientów private banking.
Analizie oferty produktowej przeznaczonej dla klientów private banking towarzyszy jeszcze ocena poziomu ryzyka wiążąca się z zaangażowaniem w poszczególne formy inwestycji. Nie pominięto klienta i jego obsługi.
Dokonano szczegółowej charakterystyki potencjalnego klienta private banking, ze wyróznioniem na jego potencjalne zróżnicowanie i segmentację. Zaprezentowano profil klienta zamożnego, odnosząc się do jego potrzeb i pragnień w zakresie obsługi poprzez doradcę private banking.
Stawiając klienta i jego kryteria w centrum zainteresowania private banking, dokonano także charakterystyki osób zaangażowanych w cykl jego obsługi i narzędzia, jakimi dysponują (marketing, innowacje finansowe).
Novum w literaturze krajowej jest jednak odniesienie się jeszcze do wyzwań, jakie wiążą się z obsługą klientów zamożnych, w szczególności niedocenianego dotychczas ryzyka zaangażowania banku w proceder prania pieniędzy.
Ostatni rozdział książki dotyczy bezpieczeństwa obsługi klientów private banking. W rozdziale tym dokonano szczegółowej prezentacji i analizy dotyczącej rodzajów ryzyka, jakie wiążą się z organizacją obsługi klienta zamożnego.
Pod tym względem odniesiono się równocześnie do organizacji private banking w ramach danej instytucji, implikacji dla bezpieczeństwa środków powierzonych poprzez zamożnego klienta bankowi, jak także bezpieczeństwa z punktu widzenia funkcjonowania samego banku (compliance).
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Private banking. tradycja i nowoczesność w bezpiecznym wydaniu. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.