Trzy siostry Bronzik (w wieku 15, 13 i 5 lat) z dnia na dzień muszą zmierzyć się z życiowym wyzwaniem. Kiedy ich mama wyjeżdża w nad wyraz długą delegację, a ojciec nagle postanawia zostać pustelnikiem – życie rodzinne dosłownie staje na głowie. Czy sytuację uratuje przybycie wymagającego dziadka Melchiora? I czy naprawdę można się ze sobą porozumieć przy pomocy ludowych przysłów? Jakie wnioski można wydobywać z ciekawych mądrości Tao Tao? Kim jest Ciotka Wiem Wszystko? Odpowiedzi szukajcie w książce!
Dynamiczna, wciągająca od pierwszej strony akcja. Dużo humoru w korzystnym guście. Inspirujące i optymistyczne przesłanie.
Mrowka (granice.pl):
Misia Bronzik opiekuje się siostrami: na głowie ma prowadzenie domu, lecz i szkołę: jest w trzeciej klasie gimnazjum, musi skoncentrować się na nauce. Tymczasem mama sióstr Bronzik wyjechała w przedłużającą się delegację, a tata… po prostu zniknął i tylko od czasu do czasu przysyła córkom liściki z wypisanymi taoistycznymi mądrościami. W trosce o pozostawione w domu dziewczynki mama sprowadza do nich nielubianego dziadka. Ta ekscentryczna postać nie wywołuje raczej entuzjazmu. Despotyczny staruszek pragnie zaprowadzić u Bronzików swoje porządki, porozumiewając się z podopiecznymi za pomocą ogłoszeń przyczepianych na korkowej tablicy. Tak jak jego syn, ma problemy w kontaktach interpersonalnych, choć – oczywiście – może dużo nauczyć swoje wnuczki. I z wzajemnością.
NiecnyOm (recenzje-mlodziezowe.blogspot.com):
Książka jest pełna niespodzianych zwrotów akcji i humoru. Pojawia się mnóstwo barwnych postaci – zaczynając od dziadka Melchiora, na Ciotce Wiem Wszystko kończąc. Choć autorka opisuje tematy na pozór zwyczajne robi to w wyjątkowy sposób. Dzięki temu książka wciąga i inspiruje.
LiterAsia (lubimyczytac.pl):
Powieść dla młodzieży, w której nie brakuje nieprzewidzianych zwrotów akcji i humoru. Autorka w interesujący sposób opisuje perypetie rodziny Bronzików. W opowieści pojawia się wątek relacji rodzinnych, siostrzanej miłości, zmagań szkolnych. A wszystko to w towarzystwie korzystnego humoru. Całości zalet dopełniają barwni bohaterowie.
Nota: przytoczone powyżej opinie są cytowane we fragmentach i zostały poddane redakcji.
Projekt okładki: Katarzyna Kołodziej.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Czego uszy nie widzą. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.