UWAGA!!! artykuł cyfrowy! - Wysyłany po zakupie bezpośrednio na maila
„Ludzie podejmujący komunikację międzykulturową, rozpoczynają ciekawą podróż, z której nie ma powrotu. Zaczynają ją od uświadomienia sobie własnych kulturowych ograniczeń, porównują własne biografie z biografiami innych ludzi. Następnie rozważają treści przekazywane poprzez obcą kulturę. Znajdują w nich wartości sobie bliskie, lecz też dalekie, a w końcu takie, które mimo swej obcości mogą im się wydać niebanalne i godne naśladowania. W sytuacji międzykulturowego dialogu w cyberprzestrzeni może okazać się, iż cudze wartości kulturowe będą proponować niebanalny projekt tożsamości, który może być rozważany w perspektywie własnej biografii”.
„Czy ludzie będą się coraz bardziej różnić czy także do siebie upodabniać? Pierwsi przekonają się o tym ci, którzy podejmą podróż w kierunku ludzi o odmiennych kulturach”.
Książka niniejsza została napisana z zapotrzebowania dydaktyki kilku przedmiotów, które zbliża tematyka a dzieli tradycja ich uprawiania. Komunikacja międzykulturowa wywodzi się z antropologii, komunikowanie medialne z nauk politycznych, wiedza o mediach ze społecznej historii produktów ludzkiej cywilizacji – łączy je bliska im socjologia. Ludzka komunikacja jest jedna, a media odcisnęły na niej swe kulturowe piętno. Aby to zrozumieć potrzebne jest spojrzenie w sposób nowatorski na szereg z pozoru poprawnie znanych zagadnień. Nowe wydanie książki poszerzone zostało o kilka zagadnień jak: teoretyczne spojrzenie na komunikację międzykulturową, media i ich przekształcenia, miejsce kultury w innowacyjnym marketingu i zarządzanie kulturą.
Jerzy Mikułowski Pomorski - socjolog kultury i stosunków międzynarodowych, profesor emerytowany Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i były jego rektor; a także wykładowca w kilku uczelniach polskich i zagranicznych, badacz mediów, ekspert UNESCO i innych organizacji międzynarodowych. Doktor honorowy uniwersytetów amerykańskiego i brytyjskiego. Członek honorowy Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Autor licznych książek i studiów m.in.: Muzeum – Zamek w Łańcucie. Studium socjologiczne (1971), Środki masowego komunikowania a problem więzi społecznej (1976), Komunikowanie skuteczne? (współautor Zbigniew Nęcki,1983), Informacja i komunikacja. Pojęcia, wzajemne relacje (1988, 2011”), Kraków w naszej pamięci (1991), Komunikacja międzykulturowa. Wprowadzenie (1999), Kultura wobec społecznej transformacji ( 2005), Zmieniający się świat mediów ( 2008), a także Swe czasy wyprzedzają o krok (2012).
UWAGA!!! produkt CYFROWY! - Wysyłany po zakupie bezpośrednio na maila.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Jak narody porozumiewają się ze sobą w komunikacji międzykulturowej i komunikowaniu medialnym, AZ#AFDB6039EB/DL-ebwm/pdf. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.