Zdjęcia produktu


Czechowicz - najwyżej piękno. światopogląd poetycki wobec modernizmu literackiego, AZ#E8EB7809EB/DL-ebwm/pdf (Universitas)

(2006 / Universitas / Ewa Kołodziejczyk / 9788324225255)
E-booki Universitas
Dostepność na dzień 30.05.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

13,30 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 13,30 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Czechowicz - najwyżej piękno. światopogląd poetycki...

U źródeł poezji Józefa Czechowicza tkwią tęsknota za istnieniem świata perfekcyjnego, a także pragnienie ustanowienia go przez język. Krajobraz pełni bywa tu jednak znakiem poczucia jego braku, nie zaś oddzielenia odeń za sprawą odległości. Liryczne obrazy Lublina i Lubelszczyzny to jedynie ewokacje pejzażu dzieciństwa, ewokacje zadowalające
się ekwiwalentem wyobrażeniowym, konkretem filtrowanym poprzez estetyzującą imaginację. Światoodczuciu Czechowicza znacznie bliższa od Arkadii wydaje się Atlantyda z jej paradoksalnością, ontologiczną nieokreślonością, z możliwością jej pomyślenia czy kreacji poza fizykalnymi wymiarami. Atlantyda to poniekąd miejsce, jakie wyznacza sobie Czechowicz na egzystencjalnym horyzoncie postępowości. Takie spojrzenie na poetę pozwala na wyłaniająca się z pism Ryszarda Nycza wizja literatury przełomu XIX i XX wieku wraz z propozycjami filozoficzno-metodologicznego jej ujęcia. Książka ta jest owocem poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jaki udział w doświadczeniu nowoczesności miał autor Kamienia i jak to częściowo wspólne, częściowo jednostkowe doświadczenie przejawia się w jego poezji.

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Universitas
 • ISBN

  9788324225255
 • Autor

  Ewa kołodziejczyk
 • Wydawnictwo

  Universitas
 • Rok wydania

  2006
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Czechowicz - najwyżej piękno. Światopogląd poetycki wobec modernizmu literackiego (sklep TaniaKsiazka.pl)
  13,30 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 13,30 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Czechowicz - najwyżej piękno. światopogląd poetycki wobec modernizmu literackiego, AZ#E8EB7809EB/DL-ebwm/pdf. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki