UWAGA!!! towar cyfrowy! - Wysyłany po zakupie bezpośrednio na maila
Od 1 stycznia 2016 r. Jednostki sektora finansów publicznych będące podatnikami VAT, dokonując zakupów towarów i usług – wykorzystywanych równocześnie do celów realizowanej działalności gospodarczej, jak i do celów innych niż działalność gospodarcza – obliczają kwoty podatku naliczonego na podstawie tzw. Prewspółczynnika. Obliczenia te mają charakter wstępny. Po zakończeniu roku należy dokonać korekty odliczonego podatku z uwzględnieniem prewspółczynnika obliczonego na podstawie ostatecznych informacji.
Publikacja szczegółowo omawia:
• zasady wyznaczania preproporcji,
• odliczanie za jej pomocą podatku naliczonego,
• zasady prowadzenia ewidencji,
• używanie podzielonej płatności w jednostkach odliczających VAT według prewspółczynnika,
• zasady korekty rocznej.
Całość jest opatrzona bogatym orzecznictwem administracyjnym i sądowym, przykładami, a także licznymi fragmentami interpretacji indywidualnych obrazujących problemy, z którymi jednostki rozliczające VAT przy użyciu prewspółczynnika spotkały się w swej codziennej działalności.
Publikacja skierowana jest zwykle do osób, które w ramach realizowanych obowiązków są zobligowane do użytkowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w jednostkach budżetowych. Są to w szczególności osoby zatrudnione w jednostkach samorządu terytorialnego i w centrach usług wspólnych.
darmowy fragment:
UWAGA!!! artykuł CYFROWY! - Wysyłany po zakupie bezpośrednio na maila.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Prewspółczynnik w jednostkach budżetowych. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.