Czy szczęścia można się nauczyć?
Większość ludzi uważa, że szczęście przychodzi przypadkiem i do losowo wybranych osób. O tych, którym się powodzi, mówimy, iż są „w czepku urodzone”. Tymi myślami i porównaniami unieszczęśliwiamy samych siebie, ponieważ skupiamy się na tym, czego NIE POSIADAMY. Prawda jest taka, iż szczęście nie jest czymś, co jest nam dane. Jest to coś, na co można PRACOWAĆ.
Wszyscy chcemy być szczęśliwi, niejednokrotnie do końca nie znając znaczenia tego słowa wytrychu, za którym może się kryć tak niemało. Przyznam, że z dystansem podchodzę do takich publikacji, gdyż ciągle sama poszukuję swej definicji szczęścia i często, czytając takie poradniki, mam wrażenie, że ktoś mnie, delikatnie mówiąc, nabiera. Z tą książką jest inaczej. Zapewne wynika to z faktu, iż autorka jest coachem.
Nie stara się czytelnikowi "wcisnąć" gotowych recept i nie przypisuje sobie monopolu na wiedzę, jak to upragnione szczęście osiągnąć. Wręcz odwrotnie. Próbuje udowodnić, iż osiągnięcie szczęścia, czymkolwiek aby ono nie było, to owoc systematycznej i ciężkiej pracy nad swoją osobowością. Stojąc z boku, cichym i wyważonym głosem podpowiada nam, na co zwrócić uwagę w swym życiu oraz jak pokierować naszym myśleniem, powszednim „byciem”, żeby żyło się nam pełniej, lżej i w zgodzie z samym sobą. - Anna Zalewska, historyk sztuki, kurator wystaw
Od autorki:
Czasem nie znamy optymalnych mechanizmów, nie mamy wyrobionych nawyków szczęścia, nie znamy wielu metod, które mogłyby nam pomóc w drodze do naszego celu. Z tego właśnie względu zdecydowałam się na tę publikację — żeby dostarczyć NAUKOWYCH METOD, usprawniających nam naszą drogę ku szczęściu.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Nauka szczęścia. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.