Zdjęcia produktu


Srebrna natalia - kira gałczyńska (Marginesy)

(2014 / 321 / Marginesy / Kira Gałczyńska / 9788364700064)
E-booki Marginesy
Dostepność na dzień 25.07.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

37,91 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 37,91 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Srebrna natalia - kira gałczyńska

srebrna Natalia – jak nazwał ją w swym wierszu jej mąż Konstanty Ildefons Gałczyński – już za życia była legendą. Tak jak do legendy przeszła miłość „poety z bożej łaski” – wyrażana w wierszach, których była bohaterką i adresatką. Księżniczka gruzińska, prawdziwa, nie legendarna, urodziła się i wychowała w Kaliszu, w rodzinie silnych pań, których pokryte patyną czasu portrety możemy zobaczyć wśród archiwalnych fotografii prezentowanych w tej książce. I potrafiła kochać, czekać i wybaczać jak one. Wspierać, rozumieć i rozgrzeszać.

A po śmieci poety – umiała nie tylko dbać o pamięć o nim, lecz też o jego spuściznę, zajmując się edycją dzieł.

Tę dbałość, uwagę i szacunek wobec dorobku rodziców przekazała swej córce – Kirze – poprzez mnóstwo lat kustoszce Muzeum KIG w Praniu, autorce książek o Zielonym Konstantym i wyborów jego dzieł. W metalicznej Natalii – w poszerzonym pomiędzy innymi o wątki gruzińskie i na nowo opracowanym wydaniu pierwszej edycji – słychać ton inny aniżeli w pozostałych książkach Kiry Gałczyńskiej: ton niezwykłego porozumienia dwóch mądrych, znających życie pań, matki i dojrzałej dziś córki, które łączy szeroka wzajemna miłość i miłość do Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Kira Gałczyńska efektownym, pozbawionym sentymentalizmu stylem, opisuje życie Natalii u boku i dla Konstantego, korzenie i niezwykłe losy jej gruzińskich przodków oraz obraz swojego ojca, który – wielokrotnie fałszowany – od lat stara się przedstawiać ze swojej perspektywy, nie tylko nie unikając, ale wręcz stanowczo dużo uwagi poświęcając tematom niełatwym, obrosłym plotkami czy fałszywą legendą.

Z tej książki emanuje spokój Autorki, która z perspektywy dojrzałej kobiety raz jeszcze przygląda się wydarzeniom, które pamięta z dzieciństwa i lat młodości, z opowieści mamy i babci, zna z zachowanej korespondencji. I jak zawsze szuka śladów swoich bliskich, wędrując po archiwach, muzeach i… strofach wierszy.

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Marginesy
 • ISBN

  9788364700064
 • Autor

  Kira gałczyńska
 • Wydawnictwo

  Marginesy
 • Ilość stron

  321
 • Rok wydania

  2014
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Srebrna Natalia (sklep TaniaKsiazka.pl)
  37,91 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 37,91 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Srebrna natalia - kira gałczyńska. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki