Opracowanie niniejsze składa się ze wstępu, czterech rozdziałów merytorycznych i zakończenia. W rozdziale pierwszym pt. Rozwój społeczny młodzieży w okresie adolescencji przedstawiono rozważania na temat wybranych, znacznych aspektów związanych z rozwojem społecznym młodzieży, w tym scharakteryzowano okres adolescencji, wskazano pokaźne atrybuty rozwoju społecznego młodzieży, a następnie omówiono typy działalności prospołecznej młodych ludzi.
W drugim rozdziale pt. Znaczenie ratownictwa dla tworzenia bezpieczeństwa lokalnego skupiono się na zdefiniowaniu bezpieczeństwa lokalnego i wyznaczoniu jego istoty. Omówiono także teorię i praktykę współczesnego ratownictwa na poziomie lokalnym.
Rozdział trzeci pt. Aktywność młodzieży w organizacjach pozarządowych poświęcony został wyspecyfikowaniu cech standardowych dla młodzieżowych organizacji pozarządowych oraz wyznaczono ich wpływ abezpieczeństwo lokalne.
dodatkowo przedstawiono, jakie istnieją zagrożenia, i szanse włączenia młodzieżowych organizacji ratowniczych w cykl tworzenia bezpieczeństwa na poziomie lokalnym. W rozdziale czwartym pt. Postulatywne obszary i sposoby działań ratowniczych organizacji młodzieżowych w zakresie tworzenia bezpieczeństwa lokalnego wysiłek badawczy ukierunkowany został na wyspecyfikowanie wyzwań i pragnień, które można odnaleźć w obszarze działalności młodzieżowych organizacji ratowniczych.
Z tym powiązano wyniki badań, posiadających na celu wyszczególnionie i zaproponowanie sposobów i form takiej działalności. Nakreślono także kierunki działalności ratowniczej organizacji młodzieżowych w zakresie tworzenia bezpieczeństwa lokalnego.
(Fragment Wstępu)
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Działalność ratownicza organizacji młodzieżowych na rzecz bezpieczeństwa lokalnego. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.