Tajemniczość pracy mózgu wciąż budzi ciekawość nie tylko osób zajmujących się w sposób fachowy jego budową i czynnością, ale też specjalistów z różnorodnych profesji medycznych jak neurologów, neurochirurgów, psychiatrów czy psychologów, a także osób po prostu interesujących poznania tajników wiedzy o tym perfekcyjnym organie naszego ciała.
Obecne, ósme już wydanie tego genialnego i szczególnie lubianego podręcznika, łączącego budowę anatomiczną na poziomie makroskopowym i mikroskopowym, a także, co istotnie ważne, w powiązaniu z czynnością tego wciąż nie do końca poznanego narządu, przygotowane zostało poprzez profesora Todda W. Vanderaha z Uniwersytetu w Arizonie, a także prof. Douglasa J. Goulda z Oakland University w Rochester. Obaj profesorowie od lat zajmują się budową i czynnością mózgu, a swoją wiedzą i pasją starali się podzielić z czytelnikami tej książki. Będziecie więc Państwo wraz z autorami wędrowali przez tajemną wiedzę o budowie mózgowia od poziomu molekularnego, po współczesne techniki obrazowania jego pracy, a w końcu dziesiątki schorzeń w rozmaity sposób zaburzających poprawną funkcję mózgu i prowadzących do objawów, jakie możemy zaobserwować u pacjentów. Nie jest to prosta wiedza, lecz została przedstawiona w sposób jasny i logiczny, a podążając za autorami, poznajemy sekrety pracy najważniejszych układów czynnościowych. Błyskotliwa szata graficzna, dziesiątki rycin i zdjęć perfekcyjnie obrazują myśl autorów. Nie bez znaczenia są też liczne odnośniki do historii badań ośrodkowego układu nerwowego i zaburzeń jego funkcji przez pryzmat obserwacji klinicznych. Uwagi kliniczne zawarte w ramkach pozwalają lepiej zrozumieć zawiłości towarzyszące budowie i czynności ośrodkowego układu nerwowego.
Mamy nadzieję, iż przygotowany podręcznik stanowił będzie potrzebny zasób wiedzy o budowie i czynności ośrodkowego układu nerwowego dla wszelkich osób specjalizujących się w neuroanatomii i neurobiologii, neurologów, neurochirurgów, neuropatologów i psychiatrów,ponadto dla osób, które pragną zgłębić tajemnice tej niezwykłej struktury.
Prof. Dr hab. Med. Janusz Moryś
Z Przedmowy do wydania polskiego
W PUBLIKACJI
• obecnie obowiązujące mianownictwo
• Zaktualizowane ryciny, tabele i ilustracje
• Najnowsze informacje z zakresu technik obrazowania medycznego
• Ramki kliniczne oparte na najmocniej aktualnym piśmiennictwie i statystykach
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Mózg człowieka. anatomia czynnościowa mózgowia tom 1. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.