Książka Konteksty Psychiatrii otwiera przed nami różnorodne możliwości wyboru, pozwalając spojrzeć na psychiatrię z różnorodnych poziomów i perspektyw. Każdy z tych stopni i każda perspektywa wydają się jednakowo ważne, a jednocześnie nie zamykają czytelnikom drogi do twórczego dialogu, dając nadzieję na zbliżenie nas do rozumienia drugiego człowieka nie tak szczególnie innego, jak pozornie mogłoby się wydawać.
Z przedmowy prof. Ireny Namysłowskiej Autorzy poszczególnych rozdziałów mówią do siebie nawzajem. Mówią o mózgu, o medykalizacji ludzkich problemów, o znaczeniu kultury, o znaczeniu sztuki i prawa. Mówią do siebie, a to powoduje, że każdy Autor ma przekonanie, że to co pisze on i piszą inni to wspólne poszukiwanie lepszego rozumienia i skuteczniejszego pomagania.
Mówią także do Czytelników, namawiając ich podjęcia dyskusji, do wyjścia poza ramy własnych przekonań i własnej indywidualnej wiedzy. Z recenzji wydawniczej prof. Jana Czesława Czabały Fakt, że psychiatria niejedno ma imię, dla niektórych czytelników może stanowić kłopot: jak tu się wyznać w tylu perspektywach, językach, paradygmatach, koncepcjach, z których być może jedne stoją w sprzeczności z drugimi.
Dla innych jednak będzie to okazja do refleksji nad złożonością, wielowersyjnością i bogactwem nauki (i praktyki) zwanej psychiatrią. Z wstępu prof.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Konteksty psychiatrii. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.