Czy miękkie narkotyki to ściema? Co robić, gdy odszukasz w plecaku dziecka jointa albo biały proszek? Co to jest bad trip i dlaczego psychodeliki to zabawa dla dorosłych. Kim są dzieciaki-mrówki i dlaczego kobiety ćpają leki na receptę? Co to znaczy, iż na Tinderze króluje chemseks? Czy od jedzenia albo związku można się uzależnić? Jak (wy)leczyć narkomana i co dzieje się za drzwiami Monaru? Cała prawda o narkomanii non-fiction.
Narkotyki to odpowiedź na nasze czasy – są szybkie, agresywne, sztuczne i powszechnie dostępne. Starczy zamówić dowolny towar w internecie, a kurier przywiezie paczkę do domu lub paczkomatu. Ostatecznie dilerzy nie wiedzą, co sprzedają, dzieciaki nie wiedzą, co ćpają, a lekarze nie wiedzą, jak ratować, gdy na SOR trafi pacjent pod wpływem nieznanych, toksycznych substancji.
A rodzice i nauczyciele w ogóle nie wiedzą, co się dzieje. Dziennikarka i psychoterapeutka uzależnień rozmawiają o tym, kim jest i co ćpa współczesny narkoman. Porzućmy stereotypy – to od dawna nie jest dzieciak ze społecznego marginesu wąchający klej.
Dziś pacjentami Monaru są także lekarze, dzieci prawników, prezesi największych korpo i wysoko funkcjonujące młode matki.Ale to nie narkotyki uzależniają! Stają się groźne, gdy trafią na podatny grunt emocjonalnych deficytów, niskiej samooceny i poczucia pustki.Dlatego jedni zaczynają i kończą przygodę z używkami na eksperymentach, a inni wpadają w wir, który ciągnie ich na samo dno, odbierając pracę, rodzinę, przyjaciół, zdrowie i rozum.
Tytuł Hajland. Jak ćpają nasze dzieci Autor Maria Banaszak,Agata Jankowska Wydawnictwo znaczna LITERA EAN 9788380327696 ISBN 9788380327696 Kategoria Literatura\Literatura faktu liczba stron 360 Rok wydania 2022 Oprawa Miękka ze skrzydełkami Wydanie 1
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Hajland. jak ćpają nasze dzieci. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.