Włączając się do sporu o człowieka i kontynuując badania Krakowskiej Szkoły Antropologicznej, Jan Galarowicz pracuje nad wielotomową filozofią człowieka pt. Antropodramatyka. Dwa pierwsze tomy poświęcił myślicielom zachodnioeuropejskim (Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka) i polskim (Antropodramatyka. Krakowska Szkoła Antropologiczna), którzy zainspirowali go do poszukiwań prawdy o człowieku i nadal mu na tej drodze towarzyszą.
Przedmiotem analizy dwóch kolejnych tomów są pierwotne, fundamentalne i doniosłe fenomeny antropologiczne: tęsknota za szczęściem i cierpienie, które autor traktuje jako klucz do prawdy o człowieku.
Obecny tom Antropodramatyka. Homo patiens jest wprowadzeniem do filozofii cierpienia i jej zarysem. Autor omawia w sposób eseistyczno - modny przeżycia i sytuację człowieka cierpiącego, a także jego pytania o przyczyny cierpienia, jego sens i o to, w jaki sposób sobie z nim radzić.
Książka została napisana w imieniu ludzi cierpiących i jest skierowana w szczególności do osób, które na co dzień się z nimi stykają, ich rodzin, służby zdrowia, terapeutów i duszpasterzy. Autor, unikając nieskomplikowanych rozwiązań i pocieszeń, stara się ich jednak zaprzyjaźnić z nadzieją. Publikacja uwzględnia na dodatek chrześcijańską perspektywę cierpienia.
Tytuł Wszyscy jesteśmy Hiobami. Antropodramatyka Autor Jan Galarowicz Wydawnictwo Petrus EAN 9788377206508 ISBN 9788377206508 Kategoria Nauki humanistyczne\Filozofia linia Antropodramatyka liczba stron 326 Rok wydania 2022 Oprawa Twarda Wydanie 1
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Antropodramatyka. wszyscy jesteśmy hiobami. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.