"Każdy w swoim życiu styka się ze zjawiskami patologii społecznej. Warto zauważyć, iż istnieje szereg publikacji koncentrujących się wyłącznie na teoretycznych zagadnieniach. Niniejsza książka jest próbą zbudowania pomostu pomiędzy teorią a praktyką resocjalizacyjną. Zakłada wskazanie nowych kierunków badawczych i metodycznych.
Publikacja skierowana jest do osób, które chcą się dowiedzieć, jak umiejętnie integrować teorię z praktyką, aby sprawnie osiągać zamierzone cele wychowawcze, terapeutyczne i resocjalizacyjne. Czytelnicy dowiedzą się, jakie są współczesne tendencje w resocjalizacji i jakie dylematy pojawiają się w pracy wychowawczej. Obok pracowników instytucji podejmujących działania na rzecz osób naruszających normy społeczne i ich rodzin publikacja, ze względu na opisywane badania naukowe, zainteresuje też badaczy tych zagadnień.
Książka demonstruje nowatorskie spojrzenie na zagadnienia dotyczące resocjalizacji. Celem publikacji jest opisanie modeli resocjalizacyjnych, a także ergonomicznych strategii przydatnych w pracy resocjalizacyjnej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Poznanie przedstawionych w niej treści sprawi, że czytelnicy z obszerniejszą odwagą i pewnością będą rozwiązywać problemy w obszarze zjawisk patologii społecznej. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystywać dla siebie, a także innych, poznają niemało nowych i ciekawych sposobów rozumienia interwencji resocjalizacyjnych. Równocześnie będą mogli także uniknąć wielu konfliktów, dzięki czemu poczują się lepiej i zaczną pewniej wykonywać swoją pracę."
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Współczesne modele i strategie resocjalizacji. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.