technologia termowizyjna w podczerwieni w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Pokaźniejsza przystępność detektorów i kamer, ich mniejsza oraz coraz lepsze atrybuty technologiczne powodują,rozszerza się liczba nowych zastosowań termowizji w podczerwieni. Wraz z nią rośnie zapotrzebowanie na literaturę technologiczną z tego zakresu.
Niniejsza publikacja poświęcona jest przede wszystkim poręcznym zaimplementowaniom termowizji w podczerwieni w przemyśle. Autorzy prezentują w niej podstawy techniki termowizyjnej w podczerwieni z uwzględnieniem podstaw fizycznych, a także budowę i działanie współczesnych kamer. Szczególną uwagę poświęcono metodyce poprawnego wykonywania funkcjonalnych badań termowizyjnych z uwzględnieniem rodzaju kamery, cechy badanego obiektu i warunków otoczenia.
Książka asygnowana jest przede inżynierom z branży metalurgicznej, elektrycznej, mechanicznej, a także budowlanej. Może także stanowić dobrą pozycję literaturową na wykładach oraz ćwiczeniach laboratoryjnych na uczelniach technicznych oraz na zajęciach z fizyki oraz na przedmiotach dotyczących nowych metod diagnostyki na studiach medycznych.
• Poznaj funkcjonalne wskazówki dotyczące doboru typu kamery do potężnego wykorzystania - z uwzględnieniem optyki, pasma podczerwieni, rozdzielczości przestrzennej i szybkości rejestracji obrazów.
• sprawdź, jakie są standardowe błędy popełniane przez operatorów kamer termowizyjnych w trakcie prowadzenia badań i interpretacji wyników.
• zobacz, jakie jest użycie systemów dyspersyjnych i interferometrycznych w spektrometrii w podczerwieni do wykrywania i szacowania składu substancji.
• Zapoznaj się z aktualnie stosowanymi systemami pomiarowymi, budową i działaniem promienników podczerwieni i kamer termowizyjnych do wyznaczania stężenia gazów.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla TERMOGRAFIA I SPEKTROMETRIA W PODCZERWIENI ZASTOSOWANIA PRZEMYSŁOWE BOGUSŁAW WIĘCEK. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.