Jak rozwinąć mózg - odkryj skuteczne praktyki, które zapewnią ci szczęście, miłość i sukcesy w życiu Co tak naprawdę wyróżniało umysły sporych ludzi$180 Czy mózg jednostki wybitnej różni się od mózgu przeciętnego Kowalskiego$181 Czy możemy w jakikolwiek sposób równać do naszych autorytetów, czy też nasz umysłowy potencjał jest uzależniony tylko i wyłącznie od puli genów, jakie otrzymaliśmy od rodziców$182 Znany neuropsycholog, będący równocześnie nauczycielem medytacji, i neurolog zdecydowali się odpowiedzieć na te pytania w niniejszej książce.
W ten sposób powstał funkcjonalny przewodnik, który posiada narzędzia niezbędne do ulepszenia mózgu. Dzięki niemu dowiesz się, jak rozwinąć mózg, aby wzmocnić swój rozwój osobisty i duchowy. Nauczysz się samodzielnie radzić ze stresem, złym samopoczuciem, problemami w relacjach i negatywnymi emocjami.
Korzystając z prekursorskich osiągnięć neuronauki i starożytnych metod uzdrawiania duchowego, poprawisz jakość swojego życia i osiągniesz prawdziwe szczęście. Czy umysł jest w stanie zmienić strukturę mózgu$183 Książka ta w umiejętny i przystępny sposób łączy odkrycia z dziedziny neuronauki z pradawną mądrością buddyzmu.
Najnowsze badania dowodzą, iż mózg pozostaje otwarty na zmiany poprzez całe życie. Co więcej, można świadomie posłużyć się umysłem, żeby dokonać w nim zmian. Jak rozwinąć mózg$184 głównie ucząc się bezpośredniego wpływania na swoje samopoczucie.
Służą do tego relacje z innymi, ale też z samym sobą. To one w praktyce kształtują połączenia neuronalne, zmieniając aktywność mózgu. Dzięki temu mechanizmowi można pobudzać w umyśle stan relaksu, radości i szczęścia zamiast niepokoju, smutku czy złości.
Praktyka uważności, uzdrawianie duchowe i medytacje narzędzia pozytywnych zmian Okazuje się, że buddyzm jest prawdziwą skarbnicą metod, które pobudzają i wzmacniają określone stany mózgu. Autorzy nakłaniają czytelników do otwarcia się na tajemnice umysłu, ucząc postępowego pojmowania starożytnych nauk o praktyce uważności i wyrażaniu wdzięczności.
I bynajmniej nie trzeba żadnej pogłębionej wiedzy z zakresu neuronauki, psychologii czy medytacji, by skorzystać z tej książki. Jest ona niczym dostępna instrukcja obsługi mózgu, połączona z przybornikiem zawierającym efektywne narzędzia do wprowadzania zmian.
Proponowane ćwiczenia posiadają moc kształtowania wewnętrznego świata każdego człowieka. Poza tym powiększają empatię w stosunku do innych osób, a także poszerzają zasięg współczucia i troskliwości. W ten sposób bezpośrednio wpływają na jakość życia na wielu płaszczyznach.
Wzbogacają rozwój osobisty i duchowy, budują podstawy trwałego szczęścia i miłości, zapewniają relaks i stają się źródłem pozytywnych emocji. Buddyzm i neuronauka współczesne drogi do prawdziwego szczęścia podczas lektury tej książki poznasz równocześnie zasady funkcjonowania mózgu, jak i użyteczne metody uzdrawiania duchowego, które wzmacniają dobre samopoczucie, a przy tym zniżają cierpienie.
Kolejne rozdziały pozwolą ci lepiej zrozumieć neurologiczne źródła szczęścia, empatii i miłości. Współczesna nauka już potwierdziła to, co buddyzm propagował od ponad dwóch tysięcy lat. Medytacje, praktyka uważności i pielęgnowanie współczucia oraz wdzięczności pobudzają mózg i stają się źródłem pozytywnych zmian.
Sięgając po te narzędzia, zyskasz umiejętność stopniowego przeorganizowania swojego mózgu w celu osiągnięcia spełnienia w związkach i powiększenia wewnętrznego spokoju. Tym samym twój rozwój osobisty i duchowy zyska pozytywny impuls.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Mózg buddy. podręcznik do osiągania szczęścia... - richard mendius, rick hanson - książka. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.