[...] Pracę uznać należy za nad wyraz konieczną. Wnosi ona do dyskursu naukowego w Polsce świeże, słabo rozpoznane, a także niebędące dotąd przedmiotem intensywnej eksploracji naukowej zagadnienia. Od czasu Rewolucji Godności w Ukrainie obserwujemy bowiem wzrost zainteresowania problematyką narodowej tożsamości Ukraińców.
Manifestuje się on wzmożonym otwieraniem nowych licznych kierunków dyskursu naukowego i politycznego związanych z perspektywami rozwoju obywatelskiego w tym kraju i aktualnie szalenie dynamicznym rozwojem sytuacji politycznej [...].
I ludzie nauki, doświadczeni naukowcy coraz częściej poświęcają część swojej pracy problematyce tożsamości narodowej jako sprawnej broni przeciwko wszystkim hybrydowym zagrożeniom dla bezpieczeństwa państwa, a niekiedy choćby całą swą działalność naukową podporządkowują tej właśnie problematyce naukowej, która w Polsce ma całkiem nowy charakter, lecz i perspektywy nabierającego siłę rozwoju na polu polsko-ukraińskiej współpracy.
Wszystko to powoduje,szczególnie konieczna jest literatura naukowa, która [...] byłaby nie tylko prezentacją wyników badań naukowych i partykularną analizą określonego problemu naukowego,także swoistym zaproszeniem do dyskusji i pozytywnego odbioru owej problematyki [...].
Doniosłość, szczerość narracji, tudzież krytyczna analiza i naukowa obiektywność, chęć zgłębiania niełatwych wielopłaszczyznowych realiów, dokładny i przejrzysty język - wszystko to cechuje przedstawiony do druku rękopis monografii [...].
Prof. Dr hab.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Dyskurs tożsamościowy ukrainy po rewolucji godności przez pryzmat kwestii językowej. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.