Wydanie Granicy kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu odnajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wyróznionie zagadnień, które na ogół pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszystkich testach sprawdzających wiedzę oraz w podręcznikach i na klasówkach.
zawiera niezwykle szczegółowe streszczenie, a także drugie skrócone, usprawniające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie mieści plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę, a także obfite charakterystyki bohaterów.Na pozór prosta historia.
On i ona – oboje z dobrego domu, żyjący w niewielkim miasteczku, obracający się w szykownych towarzystwach, na salonach, w błyskotliwych strojach. Polowania, herbatki, klasyczne spotkania, przy których kurtuazyjne konwersacje.
Romans z chłopką jako niewygodna acz przecież powszechna podszewka tego małomiasteczkowego życia. Na pozór nic się nie dzieje. Na pozór.Historia, jakich zapewne było tysiące, posłużyła Nałkowskiej do podania bardzo niełatwej prawdy.
W tragicznej w swoim finale powieści ukazuje ona granice ludzkiej moralności, wytrzymałości psychicznej, granice człowieczeństwa, skłaniając do dyskusji i refleksji. Nic w tej powieści nie jest jednoznaczne, nic nie pozostaje bez konsekwencji.
nieprzeciętna powieść psychologiczna należąca do klasyki polskiego powieściopisarstwa.Serdecznie polecamy!recenzjePsychologia była nad wyraz rozbudowana. Autorka prezentujeła nam charakterystyczną sytuację, która miała miejsce w każdych czasach i jej konsekwencje.
Przyznała się do rzeczy, o których nie chcemy mówić i udajemy, iż nas nie dotyczą, mimonależycie wiemy, iż jest inaczej. Daje możliwość przemyślenia wielu sytuacji i zrozumienia ich, a przy tym ostrzega.
Pod względem psychologicznym ukazała swój warsztat w całej okazałości, dlatego właśnie "Granica" tak bardzo przypadła mi do gustu.lustrzananadzieja.blogspot.com Spis treściGranicaOpracowanieBiografia Zofii NałkowskiejKalendarium życia i twórczościOkoliczności powstania utworuCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeń historii Zenona ZiembiewiczaKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweGłówne wątki utworuCharakterystyka głównych bohaterówZenon ZiembiewiczJustyna BogutównaElżbieta Biecka / ZiembiewiczowaCharakterystyka pozostałych postaciCecylia KolichowskaWalerian Ziembiewicz i Joanna z Niemierów ZiembiewiczowaProblematyka utworuProblematyka społeczno-polityczna w GranicyProblematyka antropologiczna - wolność i cierpienieGatunek utworuKompozycja utworuIndeks komentarzy do tekstu
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Granica (okleina). Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.