Inżynieria oprogramowania jest pojęciem wyraźnie szerszym od kodowania: oznacza wszystkie konieczne narzędzia i procesy używane przez organizację do tworzenia oprogramowania. To daje możliwość zachowania wartości kodu w dłuższej perspektywie czasu i pozwala ustanowić bardziej rygorystyczne zasady tworzenia oprogramowania, a dzięki czemu sam kod jest podatniejszy na zmiany. Innymi słowy, inżynieria oprogramowania polega na stosownym integrowaniu i organizowaniu tworzenia aplikacji ― od koncepcji, poprzez tworzenie, wdrażanie i utrzymywanie, po jej wycofywanie.
To nie jest podręcznik dla programistów. Celem autorów jest zaprezentowanie jedynej w swoim rodzaju perspektywy firmy Google, od lat rozwijającej trwały ekosystem oprogramowania, co pozwoliło zebrać pożyteczne wnioski dotyczące skali działalności i czasu jej trwania. W książce zwrócono uwagę na to,proces tworzenia oprogramowania jest wysiłkiem zespołowym, omówiono najkorzystniejsze praktyki związane z utrzymywaniem bazy kodu o pokaźnych wymiarach i długim stażu, pokazano także narzędzia, które mogą się okazać przydatne w jej utrzymywaniu. Omówione tu zagadnienia uwzględniają doświadczenia, jakie typowy inżynier oprogramowania zdobywa w ramach swojej pracy, służąwyróznioniu przeróżnych sposobów rozwiązywania poszczególnych problemów.
Najciekawsze zagadnienia:
- nieszablonowa kultura pracy w Google
- procesy i narzędzia użytkowane w Google
- metody powiększania oporności kodu na upływ czasu
- wpływ skali oprogramowania na organizację pracy inżynierów
- kompromisy w procesie podejmowania decyzji projektowych
Piszesz kod? To ważne zadanie - bierz przykład z najlepszych!
Tytuł Inżynieria oprogramowania według Google Autorzy Titus Winters, Tom Manshreck, Hyrum Wright Wydawnictwo Helion EAN 9788328399716 ISBN 9788328399716 Kategoria Literatura, Informatyka liczba stron 576 Format 1165x235 mm Rok wydania 2023 Oprawa broszurowa
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Inżynieria oprogramowania według google. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.