Praktycznie codziennie korzystamy z osiągnięć nienaturalnej inteligencji. Mimo to jej potencjał wciąż jest zagadką: nie wiemy, gdzie leżą granice jej rozwoju i jakie jeszcze technologie przyniesie nam ta relatywnie młoda dziedzina nauki.
równocześnie niektóre użycia sztucznej inteligencji budzą niepokój i zmuszają do zadawania trudnych pytań. Jakakolwiek próba odpowiedzi jednak wymaga wiedzy o tym, czym w istocie jest sztuczna inteligencja i jakie są jej ograniczenia.
To drugi tom konwencjonalnego podręcznika wiedzy o nienaturalnej inteligencji. Podobnie jak w wypadku pierwszej części, lektura tej książki nie wymaga wybitnej znajomości tematu. Dzięki klarowności tekstu i umiejętnemu unikaniu nadmiernego formalizmu można w dość łatwy sposób zrozumieć kluczowe idee i koncepcje nauki o sztucznej inteligencji.
Najnowsze technologiczne osiągnięcia zostały pokazane na tle rozwijającej się wiedzy, dodatkowo z innych dziedzin inżynierii. Mnóstwo miejsca poświęcono zagadnieniom, które budzą wątpliwości. Mowa tu o wyrafinowanych technikach uczenia maszynowego, modelach językowych czy widzeniu komputerowym, a także o sprawach, które już dziś wymagają najwyższej troski: o etycznych aspektach nienaturalnej inteligencji, bezpieczeństwie związanych z nią technologii i jej perspektywach.
W drugim tomie: najróżniejsze modele i koncepcje uczenia maszynowego przetwarzanie języka naturalnego i modele językowe widzenie komputerowe, w tym generowanie obrazów roboty: percepcja, działanie, uczenie perspektywy sztucznej inteligencji nienaturalna inteligencja: dokąd zmierzasz, technologio? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Sztuczna inteligencja. Nowe spojrzenie T.2 w.4. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.