Dariusz R. Bugajski przedstawił - z perspektywy prawnomiędzynarodowej i politologicznej - problematykę związaną z morzem traktowanym jako najważniejsza droga świata, służąca równocześnie zapewnieniu bezpieczeństwa międzynarodowego (żegluga okrętów), jak i międzynarodowej zamianie towarowej (żegluga handlowa).
Morze to także przedmiot władzy państwa nadbrzeżnego. Kolizja między funkcją morza jako drogi a roszczeniami państw nadbrzeżnych jest głównym zagadnieniem książki. Książka Dariusza R. Bugajskiego, oparta na bogatym materiale źródłowym i literaturze światowej, mieści pionierską interpretację współczesnej problematyki morskiej (...).
Jest to pierwsza w Polsce praca naukowa obejmująca całościowo i wieloaspektowo zagadnienia prawa żeglugowego w szerszej perspektywie międzynarodowej - jednocześnie prawnej, jak i politologicznej. Z recenzji prof.
dr. Hab. Leonarda Łukaszuka Jest to praca o wartości równocześnie teoretycznej, jak i praktycznej. Monografia może liczyć nie tylko na czytelników z katedr uniwersyteckich, ale także na czytelników praktyków.
Z recenzji prof. Dr. Hab. Janusza Gilasa Dariusz Rafał Bugajski jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, byłym dowódcą okrętu.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Prawa żeglugowe okrętu w świetle prawa międzynarodowego. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.