Monografia ta, będąca konsekwencją prac zespołowych wielu środowisk – zarówno akademickich, jak i administracyjnych – wynika z faktu różnorakości spojrzeń i analiz podjętego tematu korupcji w stosunku do aspektów i form nieprawidłowości mających wpływ na bezpieczeństwo społeczne.
Celowe działania z jednej strony diagnozujące, wskazujące na prawidłowy system rozwiązań zgodny z zasadami prawa i etyki, z drugiej zaś kreujące refleksję i ukierunkowanie pozwalają spojrzeć na korupcję w sposób stosowny do procesów, które dzieją się w społeczeństwie.
Współczesny świat polityki i biznesu stwarza złożone i najróżniejsze formy dotyczące zarządzania i kierowania organizacjami. Wpływ korupcji na bezpieczeństwo społeczne zmienia się wraz ze złożonością społeczeństw, czy stylem życia obywateli.
Konsekwentnie przybiera nowe, bardziej utajone i innowacyjne oblicza, które wymagają ciekawych narzędzi walki z nieetycznymi zachowaniami w przestrzeni publicznej. Niniejsza praca stanowi interdyscyplinarne i wielowątkowe spojrzenie na problem wpływu korupcji na bezpieczeństwo społeczne, z jednej strony w kontekście jej przebiegu, z drugiej zaś jej konsekwencji.
Aby wydajnie walczyć z zagrożeniami, w pierwszej kolejności należy dotrzeć do przyczyn ich wystąpienia. Następnie trzeba wprowadzić celowo zamierzone i przemyślane rozwiązania, które w maksymalnym stopniu ograniczą zjawisko korupcji, zaś w wyniku czego całkowicie wyeliminują możliwość jej wystąpienia.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Wpływ korupcji na bezpieczeństwo społeczne., AZ#299CACABEB/DL-ebwm/pdf. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.