Szalona i pełna unikalnego humoru powieść o świecie współczesnych singli – o życiu w pojedynkę – uwodząca szczerością i autentycznością, a równocześnie materiał do atrakcyjnych przemyśleń.
Sympatyczna bohaterka, z którą czytelniczki identyfikują się od pierwszych stron, w niczym nie przypomina standardowej „starej panny”. Jest inteligentna i samodzielna, ma atrakcyjną pracę, a przez jej życie nieprzerwanie przewijają się mężczyźni (wśród nich pomiędzy innymi: ksiądz i kucharz). A jednak nie udaje się jej uciec od problemów, które przeżywa każda współczesna kobieta: pragnie zachować niezależność, poszukuje prawdziwej miłości, walczy ze strachem przed samotnością i upływem czasu. Boi się jednak zobowiązań, nie ma instynktu macierzyńskiego; musi poradzić sobie z emocjonalnym zawirowaniem spowodowanym życiem w miłosnym trójkącie. Kobieta, która wiedzie pozornie udane życie nagle przeżywa wstrząs, który budzi ją z letargu i odkrywa, że wszystko jest jedynie atrapą. Rozpoczyna szukać tego, co jest dla niej naprawdę ważne.
JOANNA (lubimyczytac.pl):
Powieść o życiu współczesnych singli, zmaganiu się w pojedynkę z trudnościami dnia codziennego, niemożnością podejmowania decyzji, wyborów, zagubieniem. Pełna refleksji i szczerych wyznań a jednocześnie tryskająca sytuacyjnym humorem. Znakomite i optymalne obserwacje z otaczającej rzeczywistości, losy bohaterów czyta się jednym tchem.
EDUKO7 (lubimyczytac.pl):
Sympatyczna singielka w wieku 40 lat. Brzmi jak początek ogłoszenia matrymonialnego? Może, ale to zaledwie krótka informacja o głównej bohaterce tej powieści. Inteligentna, szczera do bólu, kobieta sukcesu. Spełniona. Czyżby? To dlaczego pewnego dnia doznaje wstrząsu? Uświadamia sobie, iż żyje w kuli śnieżnej/bańce mydlanej. Dającej iluzję efektowna, doskonałości, a tak kruchej, delikatnej. I jeszcze te dylematy uczuciowe – cóż ma biedna robić, podoba jej się dwóch! Którego wybrać? Jakimi kryteriami się kierować? Jak wyjść ze strefy komfortu? Czy warto? interesująco skonstruowana fabuła i bohaterowie bliscy czytelnikowi ze względu na swe mocne strony i niedoskonałości.
LIAGUSZKA (lubimyczytac.pl):
Ich dwóch, ona jedna. Historia jakich w życiu sporo, ale napisana w interesujący sposób.
Z TYLNEJ STRONY OKŁADKI:
Ona: dziennikarka, czterdzieści dwa lata. Sytuacja życiowa: finansowo – dość dobra, choć nieuregulowana, uczuciowo – chwiejna, nieustanna niepewność co do wyboru właściwego mężczyzny, ogólnie: niski poziom tzw. Stabilizacji życiowej. Plany na przyszłość: niesprecyzowane, niechęć do planowania czegokolwiek. Marzenia / ambicje: trudność w podejmowaniu rozmów na ten temat. Zwłaszcza z samą sobą.
Jej mężczyźni: Pierwszy – kucharz, wyraźnie od niej młodszy, szczególnie w niej zakochany; Drugi – były ksiądz, zazdrosny o Pierwszego.
Miejsce: Kraków, czasem Warszawa.
Projekt okładki: Karolina Lubaszko.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Kobieta w wynajętych pokojach. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.