Przeciwkrwotoczna Witamina K. Konkretne naczynia krwionośne. Zdrowe kości i piękne zęby.
Witamina K jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Stąd drastyczne ograniczenie w diecie tłuszczy, może mieć opłakany skutek. Może doprowadzić do dużych krwawień np. W trakcie okresu u pań. Witamina K jest potrzebna do cyklu syntezy czynników krwi, a także białka (protrombiny). Niedobór czynników tej witaminy sprawia, iż krew krzepnie zbyt wolno, a krwawienie trudno jest zatrzymać Sygnałem jej niedoboru w organizmie mogą być m.in. Krwotoki z nosa, krwiomocz, skłonność do siniaków. Zatem witamina K reguluje krzepliwość krwi i chroni organizm przed zbytnim rozrzedzeniem krwi i przed krwotokami – tak wewnętrznymi jak i zewnętrznymi. Ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, gdyż uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne. Wynikiem tego rzadziej dochodzi do pękania śródbłonka naczyń i powstawania blaszki miażdżycowej, a u kobiet miesiączka jest bezapelacyjnie mniej obfita.
Niedobór witaminy K może doprowadzić do niedostatecznej wchłanialności wapnia w organizmie i utrudnionego przechwytu go w procesie osteocalcemii poprzez matrycę tworzenia komórek stwarzających kości (tzw. Kościotwórczych) do okostnej tzw. Osteoblastów. Utrudni to tworzenie się kostnego białka kolagenowego, jako tkanki łącznej kości. Witamina K także przed zwapnieniem naczyń krwionośnych, wspomagając transport wapnia z krwi do kości. Związek ten konieczny do zaistnienia równowagi wapnia w organizmie.
Nadmiar witaminy K występuje u osób, które stosują suplementy bez wcześniejszego wykonania badań krwi, co może grozić zakrzepicą naczyń krwionośnych. Objawy nadmiaru witaminy K to nadmierna potliwość, uczucie gorąca, bóle serca i wątroby i bóle związane z zaburzeniem oddychania, bólami serca lub stawów. Z wieloletniej obserwacji i praktyki samej autorki, szczególną ostrożność do jej wykorzystywania w suplementacji, powinny zachować osoby z najgęstszym rodzajem krwi – z grupą krwi B i dalej siostrzaną grupa krwi AB. Poziom witaminy K powinny regularnie kontrolować osoby z poważnymi chorobami jelit, żołądka, wątroby i z zespołem złego wchłaniania.
Spis treści:
- Historia odkrycia witaminy K.
- warianty witaminy K wykorzystywane poprzez organizm.
- Czynniki krzepnięcia we krwi witaminy K.
- Jak uniemożliwiać krwotokom i krwawieniom?
- Rola witaminy K we wzmacnianiu tkanki kostnej.
- Odtruwające działanie witaminy K.
- Gdzie w pożywieniu znajduje się witamina K?
- Czym może grozić niedobór witaminy K w organizmie?
- Jakie czynniki niszczą witaminę K w pożywieniu?
- Co utrudnia wchłanianie witaminy K w organizmie człowieka?
- Czy wiesz, że Twój organizm potrafi generować witaminę K?
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Przeciwkrwotoczna witamina k. Akademia rozwoju coaching życia. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.