Pani Cogito jest wnikliwą obserwatorką świata - niczym cicerone wiedzie nas przezeń, wskazując na sprawy, miejsca, zdarzenia, które w pędzie codzienności wydają się być równie szare, nijakie, niezauważalne, i z właściwą sobie a to prostotą, a to humorem, a to dosadnością nadaje im kolorów, znaczeń.
Czasem robi to subtelnie, czasem obuchem; emocjonalnie lub „na chłodno". Nie nadużywając mentorskiego tonu, często wprowadza raz to w zawstydzenie, a to znów w zdumienie. Warto pamiętać, że Pani Cogito jest rówieśniczką tego tysiąclecia, zwracającą się do „swych", lecz czy tylko? Czy jej głosu z zasady nie powinny posłuchać pokolenia wieku XX? „Pani Cogito" to tomik poezji na swój sposób bezkompromisowo zaangażowanej, wyrazistej, choć nie pozbawionej wątków osobistych, zrozumiałej dla każdego – bez dekoracyjników, choć z atrakcyjnymi metaforami.
To książka całościowa, spójna, wręcz z fabułą. JULIA SKONIECZNA (rocznik 2001) – urodziła się w Golubiu-Dobrzyniu, dorastając w cieniu tamtejszego zamku. Tam narodziła się w niej ciekawość przeszłości, a usłyszane w dzieciństwie legendy rozwijały wyobraźnię, która pozwoliła doskonalić jej umiejętności w rysunku i malarstwie, zaś uzyskana przy tym wrażliwość przełożyła się na jej przyszłe wiersze.
W 2019 roku, jeszcze przed swoimi osiemnastymi urodzinami, zadebiutowała tomikiem poezji Pokolenie XXI. Inspiracji szukała w m.in. W podróżach, które stały się elementem stylu jej życia. Do tej pory zwiedziła dwadzieścia jeden krajów i wysp, jednak najmocniej przywiązana jest do polskich Tatr.
obecnie jest studentką Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie i żołnierzem Wojska Polskiego.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Pani cogito. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.